Studijní obor Antropologie

Název práce: Automobil a interiér: Antropologická studie

Školitel: prof. PhDr. Jaroslav Malina, DrSc.

Anotace: Automobil a jeho části jako součást obytného interiéru. Existují interiéry, kde místo obrazu visí na betonové masivní stěně originální ojetý závodní vůz. Sochařsky tvarovaná část karoserie se stává velkorozměrovým výtvarným prvkem jako socha. Díly a části aut a motorů jsou po transformaci užity jako sedací, lehací, osvětlovací, stolkové nebo zásobníkové interiérové prvky. Dalším řešením je použití celých karoserií včetně sedadel k vytvoření „boxů“ v kavárenském provozu. Cíle: Cílem je zjištění významu a smyslu takových objektů a antropologické hledání kořenů takového počínání (uvádění starých věcí do nového a jiného užití) v minulých kulturách. Materiál: Podklady, konzultace a exkurze do realizovaných objektů jsou zajištěny. Metody: Popis a obrazová dokumentace „auto-objektů“, řízené rozhovory s jejich autory a uživateli, odpovídající na otázky takové volby atd.