Studijní obor Fyziologie živočichů

Název práce: Moderní metody diagnostiky, terapie a prevence infekcí Streptococcus suis.

Školitel: MVDr. Ján Matiašovic, Ph.D.

Předmětem řešení bude epizootologická studie stanovující prevalenci sérotypů a genotypů S. suis u prasat v ČR, zavedení a optimalizace moderních a rychlých diagnostických molekulárně biologických metod pro identifikaci a typizaci původce infekcí S. suis u prasat, stanovení rezistencí k antimikrobikům u izolátů S. suis v ČR, vypracování doporučených postupů v léčbě a terapii infekcí S. suis v chovech prasat a navržení cílených kontrolních opatření chránící chovy prasat před vznikem a šířením infekce S. suis. Téma vychází z projektu NAZV "Moderní metody diagnostiky, terapie a prevence infekcí Streptococcus suis jako nástroj pro sestavování cílených kontrolních programů v chovech prasat" řešení 01/2018 - 12/2022.