Studijní obor Antropologie

Název práce: Odhad stresu na základě chemické analýzy vlasů

Školitel: prof. Slawomir Marek Koziel, DSc.

Předběžné zadání:
Základem studie bude vypracování metodiky hodnocení záznamu stresu v předchozích měsících života na základě chemických stop ve vlasech. Předpokládá se testování metodiky na pilotním vzorku. Po specifikaci rutinního postupu bude následovat aplikace, zaměřená na srovnávání míry prodělaného stresu v závislosti na vybraných sociálních faktorech. V případě fungující metodiky pak lze téma rozdělit do podtémat pro několik studentů, podle sledovaného sociálního jevu (zdravotní stav, menarche a rodinná situace, těhotenství a prospívání novorozence/kojence). Studie vyžaduje ne příliš vysoké prostředky na chemické analýzy, na kterých se pracoviště školitele v Polsku bude podílet, student dále podá žádost o studentský grant FR MU.