Studijní obor Mikrobiologie

Název práce: Strukturní studie vstupu pikornavirů do buněk

Školitel: Mgr. Pavel Plevka, Ph.D.

Uvolnění genomu z virové partikule a přechod genomu přes biologickou membránu jsou nezbytné kroky ve virové infekci. V současné době nedokážeme popsat mechanismy zajišťují vstup virů do buněk. Pochopení principů doručení virového genomu do buněk pravděpodobně umožní identifikaci nových cílů pro protivirové inhibitory. Pikornaviry budou studovány jako jednoduchý modelový system pro studium doručení genomu do cytoplasmy. Student/ka bude analyzovat infekci pikornavirů ve tkáňových kulturách pomocí kryo-elektronové tomografie. Paralelně bude studovat stejné procesy ve zjednodušených systémech zahrnujících pouze viriony a liposomy s virovými receptory in vitro. Obsah sekundární struktury a mobilita genomu ve virových partikulích bude analyzována pomocí Ramanovy spektroskopie a NMR. Dynamika uvolnění genomu z partikulí bude studována s pomocí fluorescenční mikroskopie.
Poznámka:
Vedoucí práce: Mgr. Pavel Plevka, Ph.D. Laboratory of Structural Virology CEITEC, Masaryk University Kamenice 5 / A4 Brno, 625 00, Czech Republic Phone: +420 533 331 123