Studijní obor Fyzikální chemie

Název práce: Vývoj funkčních vrstev pro aplikace v elektrochemických a optických senzorech

Školitel: doc. RNDr. Jan Hrbáč, Ph.D.

Jedním z moderních trendů elektrochemie je příprava funkčních vrstev, často nanostrukturovaných, které svou elektrokatalytickou či permselektivní účinností jsou schopny významně zvýšit citlivost detekce analytů, nebo skupiny analytů, někdy I v přítomnosti nežádoucích interferujících látek. Disertační práce se bude věnovat nejen přípravě a charakterizaci elektrochemických a optických vrstev na kovových a nekovových substrátech, ale i jejich možným aplikacím v bioanalytické a biomedicínské praxi. Důraz bude kladen na přímou přípravu obou typů funkčních vrstev nasměrovanýcfh na určité využití. Za tímto účelem se příprava bude týkat buď elektrodepozice, jiskrového výboje a nebo polymerizace provedené přímo na povrchu substrátu.