Studijní obor Analytická chemie

Název práce: Vývoj metod založených na laserové ablaci pro prostorově rozlišenou analýzu

Školitel: doc. Mgr. Karel Novotný, Ph.D.

Předmětem tématu bude vývoj technik spektroskopie laserem buzeného plazmatu LIBS a laserové ablace ve spojení s optickou spektrometrií indukčně vázaného plazmatu LA-ICP-OES s důrazem na dosažení maximálního prostorového a hloubkového rozlišení pro povrchové mapování a hloubkové profilování široké škály vzorků s rozdílnou matricí. Konečným cílem bude vývoj metodik aplikovatelných pro sledování distribuce vybraných prvků v různých strukturách nebo na různých površích. Téma dále zahrnuje vývoj postupů pro úpravu vzorků či zapojení dalších doplňujících metod pro získání komplexnější informace.