Studijní obor Analytická chemie

Název práce: Vývoj monolitických stacionárních fází pro analýzu nervových přenašečů

Školitel:

Dopamin patří mezi nejvýznamnější nervové přenašeče a poruchy jeho metabolismu jsou spojené s nemocemi typu Parkinsonova choroba, deprese, či schizofrenie. Jeho rychlé a citlivé stanovení umožňuje jak včasnou diagnostiku těchto onemocnění, tak i následnou kontrolu léčby.

Disertační zaměří na cílenou přípravu kolon s lepší selektivitou a účinností pro dopamin a jeho metabolity. Povrch monolitických fází bude kontrolován pomocí post-polymerační reakce s vybranými typy funkčních a síťujících monomerů.

Jednotlivé kroky přípravy kolon budou optimalizovány s cílem připravit kolonu umožňující chromatografický screening nervových onemocnění spojených s poruchami metabolismu dopaminu.

V rámci disertační práce budou připraveny monolitické kapilární kolony pro rychlé a účinné separace dopaminu a jeho metabolitů.
Poznámka:
V případě zájmu prosím kontaktujte: Jiří Urban, Ph.D.; 240583@mail.muni.cz; 549498572.