Oslavte s Botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity 90. výročí jejího založení

Jazzový večer s viktorií královskou

Leknín s největšími listy na světě byste na začátku května ve sklenících zahrady hledali marně, protože se v tuto dobu teprve vysazuje a jeho listy jsou sotva pět centimetrů velké. Vyplatí se ale počkat si do srpna, kdy můžete zažít výjimečnou společenskou událost, při které v zahradě hraje jazzová hudba a Vy spolu s dalšími návštěvníky čekáte, zda se otevře květ viktorie královské, jež kvete v noci.

„Těší nás velký zájem o jazzový večer, pravidelně první čtvrtek v srpnu sem přichází až 400 hostů, kteří korzují po zahradě i sklenících . Snažíme se zpestřit náladu tím, že zahradu krásně vyzdobíme a sami se nastrojíme do nápaditých oděvů, klobouků a kostýmů. Když se viktorie nenechá zahanbit a při jazzovém večeru nás poctí otevřením svého květu, je nálada jedinečná,“ říká o těchto večerech Magdaléna Chytrá.