Oslavte s Botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity 90. výročí jejího založení

Výstava 90 let Botanické zahrady PřF MU ozdobí v září schodiště děkanátu

Výstavu připravuje za podpory Mendelova muzea MU Magdaléna Chytrá, která je také autorkou poslední Ročenky 2011. Jako botanička v zahradě pracuje přibližně sedmnáct let, na fakultě působí od roku 1989.

„Cílem je představit sérií posterů historický vývoj zahrady i rostliny, které jsou pro naši zahradu významné, ať již z historického pohledu nebo proto, že jde o vzácný druh. Půjde například o druh Wollemia nobilis, živoucí fosilii z říše nahosemenných, dále viktorii královskou – leknín s úctyhodně velkými listy, ale i mandloň obecnou, připomínající poválečnou snahu o obnovu pěstování mandloní na jižní Moravě,“ říká botanička Chytrá. Návštěvníci se tak mohou těšit na dobové fotografie, archivní materiály i aktuální fotografie zachycující nejnovější vývoj zahrady.