Academic Senate

Kandidáti do AS MU pro funkční období 2018-2020

Jaroslav Čížek (stud PřF MU), učo: 450942

Masarykova univerzita je pro mě srdcem Brna. Člověk si musí uvědomit, že nemalou část Brna tvoří studenti. Ať rodilí Brňáci, tak i ti, co do Brna za studiem přijeli z různých koutů republiky či ze Slovenska. Třetím rokem jsem zde student oboru antropologie a jistým způsobem mohu porovnat určité rozdíly i například s Pardubickou univerzitou, kde jsem též rok působil. Vždy jsem měl tendenci zapojovat se do nových a zajímavých projektů a měl jsem snahu leccos změnit.
Slovo „nelze“ nemám zkrátka ve slovníku.
Byť jsem v hlavě základní strukturu bodů do programu měl již na počátku mých úvah o kandidatuře, ptal jsem se na názor i jiných lidí. A důvod? Naprosto jednoznačný – nehodlám kandidovat ve vlastním zájmu pro nějaké potěšení, ale protože chci pro studenty Masarykovi univerzity zajistit ještě lepší podmínky, než mají doposud.
Zde jsou hlavní body mé kandidatury:

1)      Pozornost pro dálková studia – hlavně možnost pro ženy studentky, které by si rády dokončily svá studia, avšak s malým dítětem je to potíž. Byť přednášek třeba nemají mnoho, tak s dítětem na ně nemohou. Možnost hlídání či univerzitní školky by velice pomohla. A to jistě i zaměstnancům univerzity. A věřím, že o místa bude velký zájem.
2)      Větší možnost sportovního vyžití – je velká škoda, že není možné studentům buďto o velkou část zlevnit částku za platbu sportovišť či nechat studenty zdarma sportovat. Samozřejmě je nasnadě, že půjčování náčiní jako florbalové mantinely apod. bude muset zřejmě být zpoplatněné. Ale vadí mi cena za prostory. Například v Pardubicích jsem celé zkouškové mohl do tělocvičny či posilovny chodit zdarma. A to se jednalo o nové prostory a vybavení!
3)      Nahrávání přednášek – zatím jsem se osobně s touto možností nesetkal a je to velká škoda. Ta možnost tu je a škola jí i propaguje. Proč tedy není možné tuto metodu více prosadit? Nemyslím si, že hrozí, že by studenti na přednášky nechodili vůbec. Rovněž je velká škoda – sám velmi pociťuji – že výuka anglického jazyka neprobíhá na každém oboru zvlášť. Zvláště pak angličtina odborná. Zkouška z jazyka je za studium sice povinná, ale jaká úroveň, to je otázkou. A nakonec bych toto téma doplnil chybějící praxí v hodinách. Více zapojit mozek a diskutovat či si danou věc sám vyzkoušet – to by určitě uvítalo více lidí.
4)      Strava – v červnu se uzavřela Academic Canteen a je to znát. Academic na kampusu se dá charakterizovat jedním slovem – beznaděj. Najíst se tu v době, kdy většině končí přednášky stejně je takřka nemožné. Zvláště, když tam nechodí pouze studenti a zaměstnanci univerzity. Kvalita jídla je ožehavá. Je pochopitelné, že v takovém počtu nelze očekávám jídlo prvotřídní kvality u všech. Ale určitá standartní úroveň by se prostě dodržovat měla. Nemluvě o nedostatečné nabídce bezlepkových a jiných pokrmů pro lidi s nejčastějšími alergiemi a intolerancemi.
5)      Větší propagace univerzity na středních školách - co tím myslím? Zajímat se o studenty středních škol ne až v jejich maturitním ročníku, kdy posílají přihlášky, ale v průběhu celého jejich studia pomocí ambasadorů školy z řad studentů. Není to zase tak těžké a rozhodně by to pomohlo podnítit v budoucích studentech vysokých škol větší zájem o určité obory. Sami občas vůbec netuší, jaké jsou nabídky a možnosti. A pouhý den otevřených dveří je podle mě málo.
6)      Aplikace IS do mobilu – myslím, že to je věc za kterou by orodovalo hodně lidí, které znám. Myslím, že to zase není tak neřešitelná věc a už tu mohla dávno být. Když už máme ten nový vzhledný IS, tak by i ta aplikace mohla být.

 

Samozřejmě bodů bych mohl vypsat mnohem více, ale tyto pokládám já za hlavní, kterými bych se chtěl zabývat. Mým cílem by bylo studentský život na univerzitě opět o něco ulehčit a zlepšit. V případě jakýchkoliv dotazů se mě nebojte kontaktovat na univerzitním e-mailu: 450942@mail.muni.cz
Děkuji za váš případný hlas.


login
© 2011 Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity. tel: +420 549 49 1111, e-mail:
Všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Alan Kuběna,
Grafický design: © 2011 Mgr. Pavel Brabec,
Obsahová struktura: © 2011 Mgr. Zuzana Kobíková
Počet přístupů: 225 od 8.11.2017