Office for Information and Communications Technologies

Tisk z vlastního notebooku na tiskárnách PřF

Upozornění!
Od počátku podzimního semestru 2012 je pro tisk na tiskárnách v Ústřední knihovně nutno používat nového klienta tiskového manažera SafeQ. Máte -li již na svém počítači nainstalovány tiskárny z dřívější doby, je nutno tyto tiskárny ze systému odebrat a pak provést novou instalaci podle následujícího návodu. Se starým klientem SafeQ nebude tisk možný. 

Postup nastavení černobílého a barevného tisku z vlastního notebooku na PřF MU

Stažení souborů

Nejdříve je potřeba stáhnout ovladače tiskáren. Pro 32bitové i 64bitové operační systémy Windows je určen tento instalační balíček.

Instalace tiskáren

Po stažení souboru je třeba archiv rozbalit do vhodné složky, spustit "jako správce" dávkový soubor tiskarnySCI.cmd a nainstalovat tak obě dostupné tiskárny. Pokud vše proběhne jak má, objeví se v systému dvě nové tiskárny - "SCI Ricoh 2022" (černobílé tiskárny na chodbách v 1. a 2.patře Ústřední knihovny) a "SCI Ricoh MP C2800" (barevná tiskárna v přízemí knihovny) (viz. následující obrázek).
V instalačním balíčku je uveden i krátký manuál, jak správně tiskárny nainstalovat.

 

Tisk

POZOR! Tisk je možný pouze z počítačů připojených k internetu prostřednictvím bezdrátových sítí MUNI nebo Eduroam.
Pokud je váš počítač připojen do jiné sítě, je nutno použít připojení do virtuální privátní sítě OpenVPN-muni (bližší informace zde)
 
Při tisku úlohy je třeba vybrat ze seznamu tiskáren požadovanou tiskárnu (POZOR! Žádná z nich není nastavena jako výchozí!):
 


Poté je potřeba vyplnit Vaše UČO a sekundární heslo do ISu (heslo pro přihlašování k počítači na studovně, NIKOLIV heslo pro přihlášení do informačního systému MU):


Nakonec stačí u vybrané tiskárny přiložit svou ISIC kartu ke čtečce, stejně jako u tisku z pracovních stanic ve studovně PřF.


login
© 2011 Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity. tel: +420 549 49 1111, e-mail:
Všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Alan Kuběna,
Grafický design: © 2011 Mgr. Pavel Brabec,
Obsahová struktura: © 2011 Mgr. Zuzana Kobíková
Počet přístupů: 4786 od 30.11.2011