Office for Information and Communications Technologies

Připojení přenosných počítačů do bezdrátové sítě na Přírodovědecké fakultě

Kromě metalických rozvodů datové sítě je celý areál pokrytý signálem bezdrátové sítě WiFi. Všechny budovy jsou dnes včetně jejich přilehlého okolí zcela tímto signálem pokryty. Pokryta je v dostatečné míře také Botanická zahrada. Síla signálu samozřejmě kolísá podle vzdálenosti od přístupových bodů a podle velikosti a množství překážek (zdí) mezi přístupovým bodem a připojovaným počítačem. Dá se říci, že zhruba v 90% prostor areálu fakulty je možno se bez větších problémů k síti připojit.

Jako přístupové body jsou používány výrobky firmy Orinoco (Proxim) AP 2000 a AP 700. Prvně jmenovaný přístupový bod pracuje s rychlostí připojení 11 Mb/s (standard IEEE 802.11/b), druhý pak používá rychlejší variantu 54 Mb/s (IEEE 802.11/g).

Žádáme všechny, kteří se do sítě WiFi budou se svými notebooky připojovat, aby dodržovali základní pravidla bezpečnosti síťového provozu a zabezpečili své počítače proti možným útokům zvenčí. Zajistí tak nejen bezpečnost svého počítače, ale nebudou zárověň svým napadeným počítačem vyvíjet nežádoucí aktivity v síti. Nejzákladnější informace o zabezpečení počítače naleznete na následující stránce.


login
© 2011 Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity. tel: +420 549 49 1111, e-mail:
Všechna práva vyhrazena.
Webmaster: Alan Kuběna,
Grafický design: © 2011 Mgr. Pavel Brabec,
Obsahová struktura: © 2011 Mgr. Zuzana Kobíková
Počet přístupů: 3468 od 7.10.2011