Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení fyziologie a anatomie rostlin

Pracovníci Oddělení fyziologie a anatomie rostlin (OFAR) se zaměřují na pedagogickou a výzkumnou práci v oblasti fyziologických procesů, a to od buněčné úrovně až po úroveň jedince a populace rostlin. Jednotlivé pracovní skupiny jsou odborně profilovány zejména na problematiku využívání vnějších zdrojů látek a energie v metabolických procesech, rovněž na problematiku růstových a vývojových procesů, včetně jejich vnitřní regulace. Pracoviště využívá moderní metodické postupy a přístrojové vybavení při zajišťování experimentální práce na mnoha výzkumných tématech. V současné době se pracovníci zaměřují především na (1) stresovou fyziologii fotosyntézy extremofilních organismů, (2) specializované biofyzikální metody ve výzkumu odolnosti rostlin vůči chladu a mrazu, (3) projevy oxidativního stresu ve fotosyntetickém aparátu chloroplastu, (4) limitní faktory xylémového transportu a vodního provozu rostlin, (5) metabolismus dusíku, (6) studium vlivu perzistentních organických polutantů, (7) studium účinků růstových regulátorů při in vitro kultivaci rostlin, (8) vliv arbuskulární a orchideoidní mykorrhizy na příjem minerálních živin hostitelskými rostlinami.

doc. RNDr. Vít Gloser, Ph.D.
E-mail: vgloser@mail.muni.cz
Web: http://www.sci.muni.cz/ofar/

Naďa Bílá
E-mail: nbila@sci.muni.cz

Laboratoře

• Laboratoř fotosyntetických procesů (Prof. Ing. Miloš Barták, CSc.)
    • Pracovní skupina fotosyntézy extremofilních organismů (EEL)
    • Pracovní skupina ekofyziologie a experimentální algologie
  • Laboratoř minerální výživy a vodního provozu (doc. RNDr. Vít Gloser, Ph.D.)
  • Laboratoř perzistentních organických polutantů (doc. RNDr. Marie Kummerová, CSc.)
  • Laboratoř experimentální histochemie (Mgr. Hana Cempírková, Ph.D.)
  • Laboratoř mykorhizních symbióz (RNDr. Milan Baláž, Ph.D.)

24. 11. 2017

Další setkání s odborníky

Centrum pro transfer technologií Vás srdečně zve na další setkání u kulatého stolu, tentokrát si budete moct... více

16. 11. 2017

POSTDOC POSITION

Masaryk University, Brno, Czech Republic invites excellent scientists to apply for

POSTDOC POSITION in... více

14. 11. 2017

Další ročník IBISu je spuštěn

Registrace do druhého ročníku Interaktívního biologického semináře IBIS a zároveň přístup k první sadé úkolů... více

23. 10. 2017

Aleš Vlk a Karel Zuska (Alevia) školí na MU!

Srdečně Vás zveme na školení pro life sciences zaměstnance MU, které pořádáme ve spolupráci s CTT a paní tajemnicí... více

10. 10. 2017

Centrum pro transfer technologií zve na workshop Fidentis Analyst a A.R.T.

Centrum pro transfer technologií vás srdečně zve na bezplatný workshop, na kterém sa budete moct seznámit s přístroji... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.