Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

Pracovníci Oddělení fyziologie a imunologie živočichů (OFIŽ) se věnují výzkumu a vědecké výchově studentů v otázkách komplexního poznání funkcí živočišného organismu ve zdraví i nemoci. Díky spolupráci s řadou výzkumných pracovišť v ČR (zejména Biofyzikálním ústavem AVČR) i v zahraničí (např. Karolinska Institute) zajišťujeme široké spektrum výzkumných témat integrujících moderní metodické přístupy od molekulární úrovně přes buněčnou, tkáňovou, orgánovou až po chování celého organismu. Výzkum na pracovišti se rozvíjí třemi hlavními směry, kterými jsou: i) Poznání signálních drah biologicky významných molekul, ii) Imunologie obratlovců a bezobratlých a iii) Behaviorální fyziologie. Studenty odborných směrů pregraduálního i postgraduálního studia připravujeme pro uplatnění ve špičkovém základním i aplikovaném výzkumu biomedicínském i veterinárně orientovaném nebo pro práci na klinických pracovištích doma i v cizině. Studenti učitelství biologie jsou u nás školeni pro osvojení vědecké metodologie nezbytné pro jejich pedagogickou praxi.

doc. Mgr. Vítězslav Bryja, Ph.D.
Telefon: 54151 3291
E-mail: bryja@sci.muni.cz
Web: sci.muni.cz/ofiz/

Naďa Bílá
E-mail: nbila@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů Oddělení fyziologie a imunologie živočichů
Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

21. 3. 2019

Několik slov o Michaele

Dovolujeme si sdílet článek o naší bývalé kolegyni a studentce, Michaele Pekarové, se kterou jsme se 19.3.2019... více

7. 3. 2019

Nové PhD pozice

Laboratoř docentky Marcely Buchtové přijme motivované studenty se zájmem o vývojovou biologii.

Pro více... více

21. 2. 2019

Registrace na Business Research Forum aneb BRF je tu pro Vás, pojďte ho dělat s námi!

Srdečně Vás, zaměstnance MU i hosty z externí sféry, zveme na 3. ročník akce Business Research Forum,... více

21. 2. 2019

Přihlášky pro Erasmus+

Ještě tento týden můžete zasílat přihlášky pro studijní a pracovní pobyty v rámci programu Erasmus+.... více

15. 2. 2019

Program doktorského semináře - jaro 2019

Doktorský seminář ÚEB I (Bi0100) - plán akcí pro podzimní jaro 2019

14.3.... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.