Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

Pracovníci Oddělení fyziologie a imunologie živočichů (OFIŽ) se věnují výzkumu a vědecké výchově studentů v otázkách komplexního poznání funkcí živočišného organismu ve zdraví i nemoci. Díky spolupráci s řadou výzkumných pracovišť v ČR (zejména Biofyzikálním ústavem AVČR) i v zahraničí (např. Karolinska Institute) zajišťujeme široké spektrum výzkumných témat integrujících moderní metodické přístupy od molekulární úrovně přes buněčnou, tkáňovou, orgánovou až po chování celého organismu. Výzkum na pracovišti se rozvíjí třemi hlavními směry, kterými jsou: i) Poznání signálních drah biologicky významných molekul, ii) Imunologie obratlovců a bezobratlých a iii) Behaviorální fyziologie. Studenty odborných směrů pregraduálního i postgraduálního studia připravujeme pro uplatnění ve špičkovém základním i aplikovaném výzkumu biomedicínském i veterinárně orientovaném nebo pro práci na klinických pracovištích doma i v cizině. Studenti učitelství biologie jsou u nás školeni pro osvojení vědecké metodologie nezbytné pro jejich pedagogickou praxi.

doc. Mgr. Vítězslav Bryja, Ph.D.
Telefon: 54151 3291
E-mail: bryja@sci.muni.cz
Web: sci.muni.cz/ofiz/

Naďa Bílá
E-mail: nbila@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů Oddělení fyziologie a imunologie živočichů
Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

24. 4. 2018

Výzva k předkládání návrhů do TAČR Gama

CTT vyhlašuje *Výzvu č. 062018* na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků výzkumu a vývoje MU –... více

18. 4. 2018

Co dál po Ph.D. studiu?

Mike Thompson je mladý vědec z USA, který studoval v Německu a po studiích si založil start-up firmu. V průběhu... více

23. 3. 2018

EuroSTEMPeers konference v Ceitecu

5. dubna 2018 se v Ceitec MU bude konat mini-konference na téma kariérních možností ve vědecké sféře. Všichi mladí... více

26. 2. 2018

5. ročník Letní školy proteinového inženýrství

Loschmidtovy laboratoře opět organizují Letní školu proteinového inženýrství pro šikovné studenty 1. a 2. ročníku,... více

19. 2. 2018

Program doktorského semináře jaro 2018

Doktorský seminář UEB I (Bi0101) - plán akcí pro jarní semestr 2018

2.3. 2018,... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.