Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

Pracovníci Oddělení fyziologie a imunologie živočichů (OFIŽ) se věnují výzkumu a vědecké výchově studentů v otázkách komplexního poznání funkcí živočišného organismu ve zdraví i nemoci. Díky spolupráci s řadou výzkumných pracovišť v ČR (zejména Biofyzikálním ústavem AVČR) i v zahraničí (např. Karolinska Institute) zajišťujeme široké spektrum výzkumných témat integrujících moderní metodické přístupy od molekulární úrovně přes buněčnou, tkáňovou, orgánovou až po chování celého organismu. Výzkum na pracovišti se rozvíjí třemi hlavními směry, kterými jsou: i) Poznání signálních drah biologicky významných molekul, ii) Imunologie obratlovců a bezobratlých a iii) Behaviorální fyziologie. Studenty odborných směrů pregraduálního i postgraduálního studia připravujeme pro uplatnění ve špičkovém základním i aplikovaném výzkumu biomedicínském i veterinárně orientovaném nebo pro práci na klinických pracovištích doma i v cizině. Studenti učitelství biologie jsou u nás školeni pro osvojení vědecké metodologie nezbytné pro jejich pedagogickou praxi.

doc. Mgr. Vítězslav Bryja, Ph.D.
Telefon: 54151 3291
E-mail: bryja@sci.muni.cz
Web: sci.muni.cz/ofiz/

Naďa Bílá
E-mail: nbila@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů Oddělení fyziologie a imunologie živočichů
Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

17. 9. 2018

Program doktorského semináře podzim 2018

Doktorský seminář ÚEB I (Bi0100) - plán akcí pro podzimní semestr 2018

19.9.2018,... více

31. 8. 2018

Poslední výzva "Proof of Concept" do programu TAČR GAMA

CTT MU vyhlašuje "Výzvu č. 072018" na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků VaV na MU – Proof... více

15. 6. 2018

Rostliny ve znečištěném životním prostředí

Pozvánka na workshop "Rostliny ve znečištěném životním prostředí"

Zveme všechny zájemce z řad zaměstnanců... více

14. 6. 2018

Aktuální trendy v oblasti externího využívání výsledk VaV

24. 4. 2018

Výzva k předkládání návrhů do TAČR Gama

CTT vyhlašuje *Výzvu č. 062018* na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků výzkumu a vývoje MU –... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.