Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

Pracovníci Oddělení fyziologie a imunologie živočichů (OFIŽ) se věnují výzkumu a vědecké výchově studentů v otázkách komplexního poznání funkcí živočišného organismu ve zdraví i nemoci. Díky spolupráci s řadou výzkumných pracovišť v ČR (zejména Biofyzikálním ústavem AVČR) i v zahraničí (např. Karolinska Institute) zajišťujeme široké spektrum výzkumných témat integrujících moderní metodické přístupy od molekulární úrovně přes buněčnou, tkáňovou, orgánovou až po chování celého organismu. Výzkum na pracovišti se rozvíjí třemi hlavními směry, kterými jsou: i) Poznání signálních drah biologicky významných molekul, ii) Imunologie obratlovců a bezobratlých a iii) Behaviorální fyziologie. Studenty odborných směrů pregraduálního i postgraduálního studia připravujeme pro uplatnění ve špičkovém základním i aplikovaném výzkumu biomedicínském i veterinárně orientovaném nebo pro práci na klinických pracovištích doma i v cizině. Studenti učitelství biologie jsou u nás školeni pro osvojení vědecké metodologie nezbytné pro jejich pedagogickou praxi.

doc. Mgr. Vítězslav Bryja, Ph.D.
Telefon: 54151 3291
E-mail: bryja@sci.muni.cz
Web: sci.muni.cz/ofiz/

Naďa Bílá
E-mail: nbila@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení fyziologie a imunologie živočichů Oddělení fyziologie a imunologie živočichů
Oddělení fyziologie a imunologie živočichů

21. 1. 2019

Proč jit studovat mikrobiologii?

Nové video z dílny Oddělení mikrobiologie vám představí hned několik důvodů, proči si tento obor vybrat!

18. 1. 2019

Vědci z ÚEB v České televizi!

V pořadu České televize Týden v regionech byly odvysílány dvě reportáže o práci některých našich výzkumných... více

9. 1. 2019

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří!

V sobotu 26.1.2019 a v úterý 29.1.2019 od 9.00 budete moci navštívit prostory Přírodovědecké fakulty Masarykovy... více

16. 10. 2018

Firma MERCK poptává spolupráci

Firma MERCK poptává spolupráci v řadě oborů

Firma MERCK aktuálně vyhledává potenciální partnery z... více

11. 10. 2018

Pozvánka na setkání s Dr. M. Dendisem

Pozvánka na setkání s Dr. M. Dendisem z biotechnologické brněnské firmy GeneProof.

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.