Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení genetiky a molekulární biologie

Oddělení genetiky a molekulární biologie (OGMB) navazuje na odkaz zakladatele genetiky Gregora Mendela, který základní principy genetiky postuloval právě zde v Brně.

OGMB tvoří šest laboratoří, které svým výzkumem zasahují do různých oblastí genetiky a molekulární biologie. Zajišťujeme výuku v bakalářském (obory Lékařská genetika a molekulární diagnostika, Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika), magisterském (obor Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika) a doktorském (obory Obecná a molekulární genetika, Molekulární a buněčná biologie) stupni studia.

Vedle uvedených výukových aktivit se snažíme také o další vzdělávání pedagogů na středních školách prostřednictvím Kurzu pro středoškolské pedagogy "Nové poznatky z genetiky, molekulární biologie a dalších biologických oborů".

Prof. Jiří Doškař, CSc.
E-mail: doskar@sci.muni.cz
Web: www.sci.muni.cz/UEB/OGMB/

Lenka Zaorálková
E-mail: lenkad@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení genetiky a molekulární biologie Oddělení genetiky a molekulární biologie

Program doktorského semináře podzim 2017

Doktorský seminář ÚEB I (Bi0100) - plán akcí pro podzimní semestr 2017

Pozvánka na setkání s doktorkou Alicí Malenovskou

Centrum pro transfer technologií srdečně zve všechny záujemce na setkání s doktorkou Alicí Malenovskou, která... více

15. 9. 2017

CTT nadále poskytuje organizační servis

Tým pro transfer technologií i nadále poskytuje bezplatný servis zaměstnancům PřF v podobě uspořádání setkání... více

Habilitační přednáška Jakuba Neradila

Laboratoř nádorové biologie (Ústav experimentální biologie a Klinika dětské onkologie, Masarykova univerzita)... více

28. 8. 2017

Výzva na podávání žádostí o finanční podporu

CTT vyhlašuje *Výzvu č. 042017* na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků výzkumu a vývoje MU –... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.