Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení genetiky a molekulární biologie

Oddělení genetiky a molekulární biologie (OGMB) navazuje na odkaz zakladatele genetiky Gregora Mendela, který základní principy genetiky postuloval právě zde v Brně.

OGMB tvoří šest laboratoří, které svým výzkumem zasahují do různých oblastí genetiky a molekulární biologie. Zajišťujeme výuku v bakalářském (obory Lékařská genetika a molekulární diagnostika, Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika), magisterském (obor Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika) a doktorském (obory Obecná a molekulární genetika, Molekulární a buněčná biologie) stupni studia.

Vedle uvedených výukových aktivit se snažíme také o další vzdělávání pedagogů na středních školách prostřednictvím Kurzu pro středoškolské pedagogy "Nové poznatky z genetiky, molekulární biologie a dalších biologických oborů".

Prof. Jiří Doškař, CSc.
E-mail: doskar@sci.muni.cz
Web: www.sci.muni.cz/UEB/OGMB/

Lenka Zaorálková
E-mail: lenkad@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení genetiky a molekulární biologie Oddělení genetiky a molekulární biologie

16. 1. 2018

Finanční a organizační podpora vědcům při realizaci setkání s partnery

Tým pro transfer technologií i v roce 2018 poskytuje bezplatný servis zaměstnancům PřF v podobě uspořádání setkání... více

5. 1. 2018

5.výzva TA ČR Gama - ověření výsledků s aplikačním potenciálem (Proof of Concept)

Centrum pro transfer technologií vyhlašuje další výzvu na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků... více

2. 1. 2018

Den otevřených dveří na Přf MU

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity znovu pořádá den otevřených dveří speciálně pro zájemce o bakalářské... více

24. 11. 2017

Další setkání s odborníky

Centrum pro transfer technologií Vás srdečně zve na další setkání u kulatého stolu, tentokrát si budete moct... více

16. 11. 2017

POSTDOC POSITION

Masaryk University, Brno, Czech Republic invites excellent scientists to apply for

POSTDOC POSITION in... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.