Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení genetiky a molekulární biologie

Oddělení genetiky a molekulární biologie (OGMB) navazuje na odkaz zakladatele genetiky Gregora Mendela, který základní principy genetiky postuloval právě zde v Brně.

OGMB tvoří šest laboratoří, které svým výzkumem zasahují do různých oblastí genetiky a molekulární biologie. Zajišťujeme výuku v bakalářském (obory Lékařská genetika a molekulární diagnostika, Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika), magisterském (obor Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika) a doktorském (obory Obecná a molekulární genetika, Molekulární a buněčná biologie) stupni studia.

Vedle uvedených výukových aktivit se snažíme také o další vzdělávání pedagogů na středních školách prostřednictvím Kurzu pro středoškolské pedagogy "Nové poznatky z genetiky, molekulární biologie a dalších biologických oborů".

Prof. Jiří Doškař, CSc.
E-mail: doskar@sci.muni.cz
Web: www.sci.muni.cz/UEB/OGMB/

Lenka Zaorálková
E-mail: lenkad@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení genetiky a molekulární biologie Oddělení genetiky a molekulární biologie

21. 1. 2019

Proč jit studovat mikrobiologii?

Nové video z dílny Oddělení mikrobiologie vám představí hned několik důvodů, proči si tento obor vybrat!

18. 1. 2019

Vědci z ÚEB v České televizi!

V pořadu České televize Týden v regionech byly odvysílány dvě reportáže o práci některých našich výzkumných... více

9. 1. 2019

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří!

V sobotu 26.1.2019 a v úterý 29.1.2019 od 9.00 budete moci navštívit prostory Přírodovědecké fakulty Masarykovy... více

16. 10. 2018

Firma MERCK poptává spolupráci

Firma MERCK poptává spolupráci v řadě oborů

Firma MERCK aktuálně vyhledává potenciální partnery z... více

11. 10. 2018

Pozvánka na setkání s Dr. M. Dendisem

Pozvánka na setkání s Dr. M. Dendisem z biotechnologické brněnské firmy GeneProof.

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.