Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Oddělení genetiky a molekulární biologie

Oddělení genetiky a molekulární biologie (OGMB) navazuje na odkaz zakladatele genetiky Gregora Mendela, který základní principy genetiky postuloval právě zde v Brně.

OGMB tvoří šest laboratoří, které svým výzkumem zasahují do různých oblastí genetiky a molekulární biologie. Zajišťujeme výuku v bakalářském (obory Lékařská genetika a molekulární diagnostika, Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika), magisterském (obor Molekulární biologie a genetika - směr Antropogenetika, směr molekulární biologie a genetika) a doktorském (obory Obecná a molekulární genetika, Molekulární a buněčná biologie) stupni studia.

Vedle uvedených výukových aktivit se snažíme také o další vzdělávání pedagogů na středních školách prostřednictvím Kurzu pro středoškolské pedagogy "Nové poznatky z genetiky, molekulární biologie a dalších biologických oborů".

Prof. Jiří Doškař, CSc.
E-mail: doskar@sci.muni.cz
Web: www.sci.muni.cz/UEB/OGMB/

Lenka Zaorálková
E-mail: lenkad@sci.muni.cz

Laboratoře

Oddělení genetiky a molekulární biologie Oddělení genetiky a molekulární biologie

16. 10. 2018

Firma MERCK poptává spolupráci

Firma MERCK poptává spolupráci v řadě oborů

Firma MERCK aktuálně vyhledává potenciální partnery z... více

11. 10. 2018

Pozvánka na setkání s Dr. M. Dendisem

Pozvánka na setkání s Dr. M. Dendisem z biotechnologické brněnské firmy GeneProof.

17. 9. 2018

Program doktorského semináře podzim 2018

Doktorský seminář ÚEB I (Bi0100) - plán akcí pro podzimní semestr 2018

19.9.2018,... více

31. 8. 2018

Poslední výzva "Proof of Concept" do programu TAČR GAMA

CTT MU vyhlašuje "Výzvu č. 072018" na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků VaV na MU – Proof... více

15. 6. 2018

Rostliny ve znečištěném životním prostředí

Pozvánka na workshop "Rostliny ve znečištěném životním prostředí"

Zveme všechny zájemce z řad zaměstnanců... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.