Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Informace pro podávání návrhů témat bakalářských prací v oboru Lékařská genetika a molekulární diagnostika

Základní pravidla pro vedení bakalářských prací:

• bakalářská práce má charakter literární rešerše na zadané téma a není založena na experimentech
  • i v případě, že se student na školicím pracovišti podílí na experimentální práci, výsledky této činnosti nesmí být do bakalářské práce zahrnuty
  • standardní doba pro zpracování bakalářské práce jsou 2 semestry
  • téma musí být koncipováno tak, aby se předešlo nutnosti jeho změn během zpracování práce
  • minimální kvalifikační požadavek na vedoucího bakalářské práce je magisterský titul nebo jeho ekvivalent v daném oboru
  • každé téma je určeno pouze pro jednoho studenta (dva nebo více studentů nemůže mít zadáno stejné téma bakalářské práce, a to ani v různých oborech studia)

Návrh témat bakalářských prací posílají vedoucí práce (= školitelé) nejpozději do 10. září daného roku elektronicky dr. Vladimíře Vallové na adresu vlavra@mail.muni.cz

Každý návrh tématu bakalářské práce musí obsahovat:

1. název tématu v českém a anglickém jazyce
  2. krátkou anotaci tématu (rozsah max. 8 řádků běžného textu)
  3. údaje o vedoucím bakalářské práce:
    XXXX jméno a příjmení, tituly, UČO (univerzitní číslo osoby – je-li přiděleno), pracoviště včetně kontaktní adresy, e-mailová adresa, telefonní číslo XXXX
  4. údaje o studentovi (pokud je téma vypsáno pro konkrétního studenta):
    jméno a příjmení, případně titul/y, UČO (univerzitní číslo osoby)

Témata bakalářských prací pro obor Lékařská genetika a molekulární diagnostika budou schvalována pedagogickou radou oboru na začátku podzimního semestru 2017. Následně budou témata zaevidována do Informačního systému (IS MU) dr. Vallovou; registraci studentů, kteří již mají dohodnuté s vedoucím konkrétní téma, provede v IS dr. Vallová.

Bude rovněž oznámen závazný časový harmonogram pro dodání formuláře Zadání bakalářské práce; tento formulář bude vygenerován z aplikace Rozpisy témat v IS MU.

Aktuální neobsazená témata si studenti mohou dohledat v IS MU (Studium > Rozpisy témat >balík "Bakalářské práce z Lékařské genetiky a molekulární diagnostiky").

Bakalářská práce musí být vypracována v jazyce českém nebo slovenském. Jazyk práce musí být specifikován ve formuláři zadání práce a jiný než český jazyk musí být schválen vedoucím práce i ředitelem ústavu cestou aplikace Úřadovna v IS MU.

V případě slovenského jazyka navrhne vedoucí bakalářské práce před obhajobou oponenta, který je schopen posoudit kromě odborné úrovně textu i gramatickou správnost jazyka.

21. 3. 2019

Několik slov o Michaele

Dovolujeme si sdílet článek o naší bývalé kolegyni a studentce, Michaele Pekarové, se kterou jsme se 19.3.2019... více

7. 3. 2019

Nové PhD pozice

Laboratoř docentky Marcely Buchtové přijme motivované studenty se zájmem o vývojovou biologii.

Pro více... více

21. 2. 2019

Registrace na Business Research Forum aneb BRF je tu pro Vás, pojďte ho dělat s námi!

Srdečně Vás, zaměstnance MU i hosty z externí sféry, zveme na 3. ročník akce Business Research Forum,... více

21. 2. 2019

Přihlášky pro Erasmus+

Ještě tento týden můžete zasílat přihlášky pro studijní a pracovní pobyty v rámci programu Erasmus+.... více

15. 2. 2019

Program doktorského semináře - jaro 2019

Doktorský seminář ÚEB I (Bi0100) - plán akcí pro podzimní jaro 2019

14.3.... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.