Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Lékařská genetika a molekulární diagnostika

Již od letošního podzimu (2012) je možné studovat na Přírodovědecké fakultě nově akreditovaný bakalářský obor Lékařská genetika a molekulární diagnostika, jehož garantem je Ústav experimentální biologie. Jedná se o profesně orientovaný mezifakultní obor, který je vyučován na Přírodovědecké a Lékařské fakultě MU a který je zaměřen na přípravu kvalifikovaných pracovníků určených k výkonu zdravotnického povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách. Tento obor je koncipován tak, aby uspokojil vzrůstající poptávku celé řady zdravotnických pracovišť (zejména genetických, cytogenetických, molekulárně biologických či mikrobiologických laboratoří) po odbornících, kteří by ovládali moderní metody lékařské genetiky a molekulární biologie a zároveň měli praktické dovednosti jejich bezprostředního použití ve zdravotnictví. Cílem oboru je proto poskytnout nejen kvalitní teoretické znalosti z oblasti medicínských věd, lékařské genetiky a molekulární biologie, ale zároveň i praktické dovednosti, aby absolventi mohli provádět základní i vysoce specializovaná genetická a molekulárně biologická vyšetření a výzkumy ve zdravotnických laboratorních a zařízeních zabývajících se touto problematikou.

Studijní plán tohoto bakalářského a navazujícího magisterského oboru je sestaven tak, aby absolventi získali po ukončení magisterského studia kvalifikaci k výkonu nelékařského zdravotnického povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách (Mgr.) dle zákona č. 96/2004 Sb., § 26. Za tímto účelem je navazující magisterský obor akreditován u Ministerstva zdravotnictví ČR.

Více informací a doporučený studijní plán oboru Lékařská genetika a molekulární diagnostika najdete zde: http://www.sci.muni.cz/NW/STUD/LG_BC/LG_BC.pdf

Program doktorského semináře podzim 2017

Doktorský seminář ÚEB I (Bi0100) - plán akcí pro podzimní semestr 2017

Pozvánka na setkání s doktorkou Alicí Malenovskou

Centrum pro transfer technologií srdečně zve všechny záujemce na setkání s doktorkou Alicí Malenovskou, která... více

15. 9. 2017

CTT nadále poskytuje organizační servis

Tým pro transfer technologií i nadále poskytuje bezplatný servis zaměstnancům PřF v podobě uspořádání setkání... více

Habilitační přednáška Jakuba Neradila

Laboratoř nádorové biologie (Ústav experimentální biologie a Klinika dětské onkologie, Masarykova univerzita)... více

28. 8. 2017

Výzva na podávání žádostí o finanční podporu

CTT vyhlašuje *Výzvu č. 042017* na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků výzkumu a vývoje MU –... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.