Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Lékařská genetika a molekulární diagnostika

Již od letošního podzimu (2012) je možné studovat na Přírodovědecké fakultě nově akreditovaný bakalářský obor Lékařská genetika a molekulární diagnostika, jehož garantem je Ústav experimentální biologie. Jedná se o profesně orientovaný mezifakultní obor, který je vyučován na Přírodovědecké a Lékařské fakultě MU a který je zaměřen na přípravu kvalifikovaných pracovníků určených k výkonu zdravotnického povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách. Tento obor je koncipován tak, aby uspokojil vzrůstající poptávku celé řady zdravotnických pracovišť (zejména genetických, cytogenetických, molekulárně biologických či mikrobiologických laboratoří) po odbornících, kteří by ovládali moderní metody lékařské genetiky a molekulární biologie a zároveň měli praktické dovednosti jejich bezprostředního použití ve zdravotnictví. Cílem oboru je proto poskytnout nejen kvalitní teoretické znalosti z oblasti medicínských věd, lékařské genetiky a molekulární biologie, ale zároveň i praktické dovednosti, aby absolventi mohli provádět základní i vysoce specializovaná genetická a molekulárně biologická vyšetření a výzkumy ve zdravotnických laboratorních a zařízeních zabývajících se touto problematikou.

Studijní plán tohoto bakalářského a navazujícího magisterského oboru je sestaven tak, aby absolventi získali po ukončení magisterského studia kvalifikaci k výkonu nelékařského zdravotnického povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách (Mgr.) dle zákona č. 96/2004 Sb., § 26. Za tímto účelem je navazující magisterský obor akreditován u Ministerstva zdravotnictví ČR.

Více informací a doporučený studijní plán oboru Lékařská genetika a molekulární diagnostika najdete zde: http://www.sci.muni.cz/NW/STUD/LG_BC/LG_BC.pdf

24. 11. 2017

Další setkání s odborníky

Centrum pro transfer technologií Vás srdečně zve na další setkání u kulatého stolu, tentokrát si budete moct... více

16. 11. 2017

POSTDOC POSITION

Masaryk University, Brno, Czech Republic invites excellent scientists to apply for

POSTDOC POSITION in... více

14. 11. 2017

Další ročník IBISu je spuštěn

Registrace do druhého ročníku Interaktívního biologického semináře IBIS a zároveň přístup k první sadé úkolů... více

23. 10. 2017

Aleš Vlk a Karel Zuska (Alevia) školí na MU!

Srdečně Vás zveme na školení pro life sciences zaměstnance MU, které pořádáme ve spolupráci s CTT a paní tajemnicí... více

10. 10. 2017

Centrum pro transfer technologií zve na workshop Fidentis Analyst a A.R.T.

Centrum pro transfer technologií vás srdečně zve na bezplatný workshop, na kterém sa budete moct seznámit s přístroji... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.