Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Lékařská genetika a molekulární diagnostika

Již od letošního podzimu (2012) je možné studovat na Přírodovědecké fakultě nově akreditovaný bakalářský obor Lékařská genetika a molekulární diagnostika, jehož garantem je Ústav experimentální biologie. Jedná se o profesně orientovaný mezifakultní obor, který je vyučován na Přírodovědecké a Lékařské fakultě MU a který je zaměřen na přípravu kvalifikovaných pracovníků určených k výkonu zdravotnického povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách. Tento obor je koncipován tak, aby uspokojil vzrůstající poptávku celé řady zdravotnických pracovišť (zejména genetických, cytogenetických, molekulárně biologických či mikrobiologických laboratoří) po odbornících, kteří by ovládali moderní metody lékařské genetiky a molekulární biologie a zároveň měli praktické dovednosti jejich bezprostředního použití ve zdravotnictví. Cílem oboru je proto poskytnout nejen kvalitní teoretické znalosti z oblasti medicínských věd, lékařské genetiky a molekulární biologie, ale zároveň i praktické dovednosti, aby absolventi mohli provádět základní i vysoce specializovaná genetická a molekulárně biologická vyšetření a výzkumy ve zdravotnických laboratorních a zařízeních zabývajících se touto problematikou.

Studijní plán tohoto bakalářského a navazujícího magisterského oboru je sestaven tak, aby absolventi získali po ukončení magisterského studia kvalifikaci k výkonu nelékařského zdravotnického povolání odborného pracovníka v laboratorních metodách (Mgr.) dle zákona č. 96/2004 Sb., § 26. Za tímto účelem je navazující magisterský obor akreditován u Ministerstva zdravotnictví ČR.

Více informací a doporučený studijní plán oboru Lékařská genetika a molekulární diagnostika najdete zde: http://www.sci.muni.cz/NW/STUD/LG_BC/LG_BC.pdf

8. 4. 2019

Pozvánka na workshop Klíště - střípky a zajímavosti

Srdečně zveme všechny zájemce z řad odborníků i široké veřejnosti na workshop Klíště - střípky... více

28. 3. 2019

The Biomania Student Scientific Meeting on Biotechnology and Biomedicine 2019

Milí mladí přátelé přírodních věd,
spolek Biomania působící na Přírodovědecké fakultě Masarykovy... více

21. 3. 2019

Několik slov o Michaele

Dovolujeme si sdílet článek o naší bývalé kolegyni a studentce, Michaele Pekarové, se kterou jsme se 19.3.2019... více

7. 3. 2019

Nové PhD pozice

Laboratoř docentky Marcely Buchtové přijme motivované studenty se zájmem o vývojovou biologii.

Pro více... více

21. 2. 2019

Registrace na Business Research Forum aneb BRF je tu pro Vás, pojďte ho dělat s námi!

Srdečně Vás, zaměstnance MU i hosty z externí sféry, zveme na 3. ročník akce Business Research Forum,... více

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.