Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Informace pro podávání návrhů témat diplomových prací v oboru Molekulární biologie a genetika

Základní pravidla pro vedení diplomových prací:

• diplomová práce je založena na experimentech prováděných v rámci řešení tématu zadaného vedoucím práce
  • standardní doba pro zpracování diplomové práce jsou 4 semestry
  • téma musí být koncipováno tak, aby se předešlo nutnosti jeho změn v průběhu řešení práce
  • minimální kvalifikační požadavek na vedoucího diplomové práce je titul Ph.D. nebo jeho ekvivalent v daném oboru (za ekvivalent se nepovažuje rigorózní zkouška)
  • každé téma je určeno pouze pro jednoho studenta (dva nebo více studentů nemůže mít zadáno stejné téma diplomové práce, a to ani v různých oborech studia)

Návrh témat diplomových prací posílají vedoucí práce (= školitelé) nejpozději do 1. září 2017 elektronicky doc. Vladislavě Růžičkové na adresu vladkar@sci.muni.cz

Každý návrh tématu diplomové práce musí obsahovat:

1. název tématu v českém a anglickém jazyce
  2. krátkou anotaci tématu (rozsah max. 8 řádků běžného textu)
  3. údaje o vedoucím diplomové práce:
    jméno a příjmení, tituly, UČO (univerzitní číslo osoby – je-li přiděleno), pracoviště včetně kontaktní adresy, e-mailová adresa, telefonní číslo
  4. údaje o konzultantovi práce (pokud bude k danému tématu určen vedoucím práce):
    Upozorňujeme, že ke každé diplomové práci může být určen maximálně 1 konzultant.
  5. údaje o diplomantovi (pokud je téma vypsáno pro konkrétního studenta – typicky pokud student pokračuje u stejného školitele, který vedl jeho bakalářskou práci):
    jméno a příjmení, titul/y, UČO (univerzitní číslo osoby)

Témata diplomových prací pro obor Molekulární biologie a genetika budou schvalována pedagogickou radou oboru na začátku podzimního semestru 2017. Následně budou témata zaevidována do Informačního systému (IS MU) doc. Růžičkovou; registraci studentů, kteří již mají dohodnuté s vedoucím konkrétní téma, provede v IS doc. Růžičková.

Bude rovněž oznámen závazný časový harmonogram pro dodání formuláře Zadání diplomové práce; tento formulář bude vygenerován z aplikace v IS MU.

Aktuální neobsazená témata si studenti mohou dohledat v IS MU (Studium > Rozpisy témat >balík "Diplomové práce z Molekulární biologie a genetiky").

Diplomová práce musí být vypracována v jazyce českém nebo slovenském nebo anglickém. Jazyk práce musí být specifikován ve formuláři zadání práce a jiný než český jazyk musí být schválen vedoucím práce i ředitelem ústavu cestou aplikace Úřadovna v IS MU.

V případě jazyka jiného než českého navrhne vedoucí diplomové práce před obhajobou oponenta, který je schopen posoudit kromě odborné úrovně textu i gramatickou správnost jazyka.

16. 11. 2017

POSTDOC POSITION

Masaryk University, Brno, Czech Republic invites excellent scientists to apply for

POSTDOC POSITION in... více

14. 11. 2017

Další ročník IBISu je spuštěn

Registrace do druhého ročníku Interaktívního biologického semináře IBIS a zároveň přístup k první sadé úkolů... více

23. 10. 2017

Aleš Vlk a Karel Zuska (Alevia) školí na MU!

Srdečně Vás zveme na školení pro life sciences zaměstnance MU, které pořádáme ve spolupráci s CTT a paní tajemnicí... více

10. 10. 2017

Centrum pro transfer technologií zve na workshop Fidentis Analyst a A.R.T.

Centrum pro transfer technologií vás srdečně zve na bezplatný workshop, na kterém sa budete moct seznámit s přístroji... více

15. 9. 2017

Program doktorského semináře podzim 2017

Doktorský seminář ÚEB I (Bi0100) - plán akcí pro podzimní semestr 2017

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.