Ústav experimentální biologie – Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita

Informace pro podávání návrhů témat diplomových prací v oboru Molekulární biologie a genetika

Základní pravidla pro vedení diplomových prací:

• diplomová práce je založena na experimentech prováděných v rámci řešení tématu zadaného vedoucím práce
  • standardní doba pro zpracování diplomové práce jsou 4 semestry
  • téma musí být koncipováno tak, aby se předešlo nutnosti jeho změn v průběhu řešení práce
  • minimální kvalifikační požadavek na vedoucího diplomové práce je titul Ph.D. nebo jeho ekvivalent v daném oboru (za ekvivalent se nepovažuje rigorózní zkouška)
  • každé téma je určeno pouze pro jednoho studenta (dva nebo více studentů nemůže mít zadáno stejné téma diplomové práce, a to ani v různých oborech studia)

Návrh témat diplomových prací posílají vedoucí práce (= školitelé) nejpozději do 10. září daného roku elektronicky doc. Vladislavě Růžičkové na adresu vladkar@sci.muni.cz

Každý návrh tématu diplomové práce musí obsahovat:

1. název tématu v českém a anglickém jazyce
  2. krátkou anotaci tématu (rozsah max. 8 řádků běžného textu)
  3. údaje o vedoucím diplomové práce:
    jméno a příjmení, tituly, UČO (univerzitní číslo osoby – je-li přiděleno), pracoviště včetně kontaktní adresy, e-mailová adresa, telefonní číslo
  4. údaje o konzultantovi práce (pokud bude k danému tématu určen vedoucím práce):
    Upozorňujeme, že ke každé diplomové práci může být určen maximálně 1 konzultant.
  5. údaje o diplomantovi (pokud je téma vypsáno pro konkrétního studenta – typicky pokud student pokračuje u stejného školitele, který vedl jeho bakalářskou práci):
    jméno a příjmení, titul/y, UČO (univerzitní číslo osoby)

Témata diplomových prací pro obor Molekulární biologie a genetika budou schvalována pedagogickou radou oboru na začátku podzimního semestru 2017. Následně budou témata zaevidována do Informačního systému (IS MU) doc. Růžičkovou; registraci studentů, kteří již mají dohodnuté s vedoucím konkrétní téma, provede v IS doc. Růžičková.

Bude rovněž oznámen závazný časový harmonogram pro dodání formuláře Zadání diplomové práce; tento formulář bude vygenerován z aplikace v IS MU.

Aktuální neobsazená témata si studenti mohou dohledat v IS MU (Studium > Rozpisy témat >balík "Diplomové práce z Molekulární biologie a genetiky").

Diplomová práce musí být vypracována v jazyce českém nebo slovenském nebo anglickém. Jazyk práce musí být specifikován ve formuláři zadání práce a jiný než český jazyk musí být schválen vedoucím práce i ředitelem ústavu cestou aplikace Úřadovna v IS MU.

V případě jazyka jiného než českého navrhne vedoucí diplomové práce před obhajobou oponenta, který je schopen posoudit kromě odborné úrovně textu i gramatickou správnost jazyka.

21. 1. 2019

Proč jit studovat mikrobiologii?

Nové video z dílny Oddělení mikrobiologie vám představí hned několik důvodů, proči si tento obor vybrat!

18. 1. 2019

Vědci z ÚEB v České televizi!

V pořadu České televize Týden v regionech byly odvysílány dvě reportáže o práci některých našich výzkumných... více

9. 1. 2019

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří!

V sobotu 26.1.2019 a v úterý 29.1.2019 od 9.00 budete moci navštívit prostory Přírodovědecké fakulty Masarykovy... více

16. 10. 2018

Firma MERCK poptává spolupráci

Firma MERCK poptává spolupráci v řadě oborů

Firma MERCK aktuálně vyhledává potenciální partnery z... více

11. 10. 2018

Pozvánka na setkání s Dr. M. Dendisem

Pozvánka na setkání s Dr. M. Dendisem z biotechnologické brněnské firmy GeneProof.

• Studium v inspirativním prostředí Univerzitního kampusu Bohunice.