JAK SE PŘIPOJIT DO WIFI NA PŘÍRODOVĚDECKÉ FAKULTE?

 

Prvním předpokladem je dostatečný signál bezdrátové sítě SCI (není nutný klíč). Provedeme připojení k síti. Jakmile váš počítač dostane IP adresu můžeme se autentizovat do wifi sítě následujícími dvěma způsoby:

 1. Použijte VPN. Nakonfigurujte si vpn skript (vpn-muni nebo vpn-sci) dle návodu na vpn.muni.cz. Připojení přes bezdrátovou síť se pak zužuje na pouhé kliknutí na ikonu VPN a provedení autentizace.

2. Autentizujte se vůči ISu sekundárním heslem.

POZOR! ZDE JE NUTNÉ NEJDŘÍVE POVOLIT ECHO NA LOKÁLNÍM POČÍTAČI (NENÍ NUTNÉ VYPÍNAT CELÝ FIREWALL). PRO POVOLENI ICMP PORTU NA WINDOWS VISTA/7 POSTUPUJTE DLE TOHOTO NÁVODU. Pro Win XP vám pomůže tento obrázkový návod:

Dále zadejte libovolnou stránku do prohlížeče (např. http://wavelan.sci.muni.cz). Pokud nejste autentizováni, budete přesměrováni na přihlašovací stránku a vyzvání k zadání loginu a sekundárního hesla.

Po autentizaci je možné zavřít a opětovně spustit prohlížeč.

Poznámka: Pokud se po autentizaci a následném zadání stejné počáteční stránky zobrazuje zase přihlašovací dialog, je to tím, že obsah se načítá z cache vašeho prohlížeče nikoli ze sítě. Náprava spočívá v odstranění dočasných souborů ve vašem prohlížeči.