Tradičně zahajujeme nový školní rok prodejní výstavou sukulentů. Ta se bude konat od pátku 4. září do pátku 11. září, denně od 9:00 do 17:30 hodin ve sklenících botanické zahrady.

Sukulenty, kaktusy a další exotické rostliny vystavují specializovaní pěstitelé ve spolupráci s Agronomickou fakultou MENDELU.

Součástí výstavy je výstava keramiky studentů ZUŠ Veveří pod vedením Běly Zemánkové.

V letošním roce je výstava zaměřena na rod aloe. O víkendu 5.-6. srpna bude na výstavě stánek paní Ireny Wawrzyczkové s ukázkou produktů z aloe.

Po dobu výstavy je pro návštěvníky zajištěn prodej kaktusů a sukulentů, včetně některých vystavených. Bude poskytováno bezplatné poradenství k pěstování rostlin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny expozice botanické zahrady.

Výstava je vhodná i pro školní exkurze.

Vstup do zahrady je ve všední dny přes vrátnici fakulty na Kotlářské, o víkendu brankou z ulice Veveří.

Fotografie z minulých výstav naleznete na https://www.sci.muni.cz/bot_zahr/index.php/2-uncategorised/93-vystava-sukulentu-fotogalerie

Všechny zájemce srdečně zveme.