Tradiční prodejní „Výstava citrusů a dalších subtropických a tropických užitkových rostlin“ se bude konat od středy 20. října do neděle 24. října 2021, denně od 9:00 do 17:00 hodin ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, Kotlářská 2 v Brně.

V rámci výstavy citrusů bude instalovaná i výstavka právě rostoucích hub. Uspořádá ji a popíše Mgr. Petr Hrouda, Ph. D., mykolog z Ústavu botaniky a zoologie naší fakulty.

Na ochoze palmového skleníku bude vyvěšena plakátová výstava „Cena kakaa“, o podmínkách pěstování kakaovníků. Výstavu připravil spolek NaZemi a bude vystavena od 20. října do 8. listopadu.

Na neděli 24. října připravujeme akci „Kakaové odpoledne“ s ochutnávkou FairTrade čokolády, promítáním filmu „Ve stínu kakaovníku“ Stanislava Komínka, ukázkou rostlin a plodů kakaovníku, a to vše za zvuku afrických rytmů v podání skupiny Ritmo Factory. Navštívit ji můžete od 14.00 do 17.00 hodin.