Cena Alberta Einsteina a Cena Josého Vasconcelose

World Cultural Council vyhlašuje soutěže o Cenu Alberta Einsteina a Cenu Josého Vasconcelose jako uznání jednotlivcům a institucím, které dosáhly vynikajících úspěchů ve vědě a vzdělávání.

14. 11. 2022 Jana Procházková

1. Cena Alberta Einsteina se uděluje za práci v oblasti věd o životě, např. neurověda, biologie, biochemie, medicína atd., a dále v oblasti přírodních věd jako např. matematika, fyzika nebo astronomie.
  2. Cena Josého Vasconcelose za vzdělávání se uděluje pedagogům a světovým představitelům v oblasti výuky a vzdělávání. Navrhovaný jednotlivec nebo tým by měl mít významný vliv na rozvoj kultury lidstva.

Kandidáti na ocenění mohou být navrženi např. řediteli ústavů a organizací, rektory vysokých škol nebo významnými osobnostmi vědy a kultury.

Termín pro podání nominací za Masarykovu univerzitu je 1. prosince 2022. Nominace zasílejte k rukám Mgr. Procházkové. Termín pro zaslání přihlášek do soutěže je 16. prosince 2022.

Další informace najdete na webu Soutěže a ceny.

Přehled všech článků