Cena Becquerel za jaderný výzkum 2021

Společnost Electricité de France společně s francouzským velvyslanectvím v ČR vyhlašují soutěž, jejímž cílem je ocenit nejlepší doktorskou práci v oblasti jaderného výzkumu.

26. 3. 2021 Jana Procházková

Podmínky účasti:

• doktorská práce v oblasti jaderného výzkumu
  • osoby české nebo slovenské národnosti mladší než 33 let (k 1. květnu 2021)
  • studenti DSP programu na české výzkumné instituci nebo vysoké škole anebo mladí vědci, kteří obhájili svou dizertaci v roce 2020 nebo 2021
  • jejich doktorské studium nijak nekoliduje s prací pro společnosti Electricité de France
  • autorství alespoň jednoho vědeckého článku publikovaného (nebo přijatého) v recenzovaném mezinárodním časopise

Součástí ocenění tří nejlepších je finanční odměna (65, 40 a 25 000 Kč) a stipendium na stáž ve Francii pro první dva vítěze.

Uchazeči zasílají své přihlášky a potřebné podklady na oddělení do 15. dubna 2021. Přihlášky budou po kontrole předány koordinátorovi za MU prof. RNDr. Jiřímu Příhodovi, CSc. Další informace najdete na stránkách Oddělení pro doktorské studium, kvalitu, akademické záležitosti a internacionalizaci.

Přehled všech článků