Cena Františka Běhounka 2022

MŠMT vyhlašuje Cenu Františka Běhounka za propagaci a popularizaci české vědy a šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru (ERA).

22. 7. 2022 Jana Procházková

Cena se uděluje vědecké osobnosti, která splňuje následující podmínky:

• působí v základním či aplikovaném výzkumu, ve vývoji nebo v akademické sféře,
  • vystudovala na české vysoké škole nebo působí ve výzkumné či vzdělávací instituci v ČR a
  • během posledních pěti let svou aktivní a úspěšnou účastí v projektech evropské spolupráce v oblasti výzkumu, experimentálního vývoje a inovací přispěla k propagaci a popularizaci svého vědního oboru a k šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru.

S oceněním je spojena finanční odměna ve výši 250 000 Kč. Kandidáta může navrhnout vysoká škola či výzkumná instituce, redakce odborného impaktovaného vědeckého časopisu nebo osoba, která je držitelem akademického titulu profesor získaného nebo uznaného v České republice nebo v jiné zemi Evropské unie.

Nominace je podávána pod záštitou pana rektora. Podklady do soutěže dodejte e-mailem nejpozději do 1. srpna 2022 Mgr. Procházkové. Nominační formulář a další informace najdete na webu Soutěže a ceny.

Přehled všech článků