Cena Jean-Marie Lehna za chemii 2021

Společnost Solvay společně s francouzským velvyslanectvím v ČR vyhlašují soutěž, jejímž cílem je podpořit nejlepší doktorskou výzkumnou práci v oblasti chemie.

30. 3. 2021 Jana Procházková

Podmínky účasti:

• doktorská práce v oblasti chemie
  • osoby české nebo slovenské národnosti mladší než 33 let (k 1. květnu 2021)
  • studenti DSP programu na české výzkumné instituci nebo vysoké škole anebo mladí vědci, kteří obhájili svou dizertaci v roce 2020 nebo 2021
  • jejich doktorské studium nijak nekoliduje s prací pro společnost Solvay
  • autorství alespoň jednoho vědeckého článku publikovaného (nebo přijatého) v recenzovaném mezinárodním časopise

Součástí ocenění tří nejlepších je finanční odměna (65, 40 a 25 000 Kč) a pro první dva vítěze také stipendium na stáž ve Francii.

Uchazeči zasílají své přihlášky a potřebné podklady na oddělení do 15. dubna 2021. Přihlášky budou po kontrole předány koordinátoru za MU prof. RNDr. Milanu Potáčkovi, CSc. Další informace najdete na stránkách Oddělení pro doktorské studium, kvalitu, akademické záležitosti a internacionalizaci.

Přehled všech článků