Cena Josefa Vavrouška

Nominujte osobnost na Cenu Josefa Vavrouška za rok 2022!

Environmentální cenu Josefa Vavrouška uděluje každoročně Nadace Partnerství. Jejím smyslem je ocenit konkrétní činy pro zdravé životní prostředí a udržitelný rozvoj. C

ena nese odkaz prvního federálního ministra životního prostředí Josefa Vavrouška, který aktivně prosazoval koncept udržitelného života nejen Česku, ale i v rámci evropské spolupráce a OSN. Josef Vavroušek tragicky zahynul ve věku 50 let po pádu laviny v Tatrách.

3. 3. 2023 Barbora Kameníková


Foto: Veronika Kovářová

Oceněné vybírá porota v čele s předsedou Vladimírem Kořenem.

Oceňuje osobnosti ve třech kategoriích:

1) za dlouhodobý přínos v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje,
2) za výjimečný počin v ochraně životního prostředí a pro udržitelný způsob života se vztahem k životnímu prostředí České republiky,
3) za Eko zásek roku pro mladé (do 26 let věku) za individuální nebo skupinovou akademickou či mimoškolní činnost, do které lze zařadit i občanskou iniciativu, případně aktivismus, vedoucí k ochraně a péči o životní prostředí.

Kandidáty je možné navrhovat do 31. března 2023. Nominovat může každý. K nominaci stačí vyplnit online formulář. Čím konkrétnější a kvalitnější informace poskytnete, tím lépe pro Vašeho favorita nebo favoritku. K úspěšné nominaci je potřeba souhlas nominované osobnosti a jejich fotografie.

Další informace o soutěži najdete na webu Soutěže a ceny.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.