Česká hlava

Společnost Česká hlava spolu s Vládou ČR vyhlašuje již 21. ročník soutěže Česká hlava pro české vědce, konstruktéry a nadané studenty vysokých škol. V rámci této soutěže získávají vítězní laureáti finanční odměnu v celkové výši 1 450 000 Kč. O laureátech rozhoduje na základě nominací nezávislá porota složená ze zástupců vysokých škol, Akademie věd a odborníků z praxe. Ceny jsou vítězům předávány na slavnostním galavečeru, který přenáší Česká televize v hlavním vysílacím čase.

24. 5. 2022 Jana Procházková

Ceny jsou vyhlášeny v těchto kategoriích:

1. Národní cena vlády Česká hlava za celoživotní přínos vědeckému oboru, finanční odměna 1 000 000 Kč.
  2. Cena společnosti ABB, Cena Invence za objev v oblasti základního nebo aplikovaného výzkumu či technologickou inovaci s přihlédnutím k perspektivám využitelnosti v praxi, finanční odměna 250 000 Kč.
  3. Cena Industrie za nejvýraznější technologickou nebo výrobkovou inovaci učiněnou na území ČR v posledních několika letech.
  4. Cena společnosti ČEZ, Cena Doctorandus za technické vědy za nejlepší práci studenta doktorandského studijního programu v oblasti technických věd, finanční odměna 50 000 Kč.
  5. Cena společnosti Veolia, Doctorandus za přírodní vědy za nejlepší práci studenta doktorandského studijního programu v oblasti přírodních věd, finanční odměna 50 000 Kč
  6. Cena Zdravotní pojišťovny MV, Cena Lorem za počin z oblasti zdravotnictví, lékařské péče, farmacie a oborů zabývajících se lidským zdravím, či za původní léčebný postup, finanční odměna 100 000 Kč

Určitě i ve Vašem okolí vznikají práce, které si zaslouží nominaci do této soutěže. Nominace těchto prací může podat jakákoli právnická či fyzická osoba do 30. června 2022.

Laureátem kategorií 2–6 může být fyzická osoba se státní příslušností České republiky, příp. občan jiné státní příslušnosti, jenž má v době podání přihlášky o české občanství zažádáno.

Další informace najdete na webu Soutěže a ceny

Přehled všech článků