Čtvrtstoletí Ceny Josefa Vavrouška

Naše Přírodovědecká fakulta je hrdým partnerem prestižní Ceny Josefa Vavrouška. A nyní začaly nominace na jubilejní 25. ročník environmentálního ocenění. Novinkou půlkulatin ceny je nové speciální ocenění za komunikaci. Nominovat osobnosti bude možné dva měsíce na www.cenajosefavavrouska.cz.

24. 2. 2021

Cenu uděluje Nadace Partnerství osobnostem nebo skupinám z České republiky i zahraničí ve třech kategoriích:

  • za dlouhodobý přínos,
  • za výjimečný počin
  • a podruhé také v kategorii pro mladé do 33 let za Ekozásek roku. 

S prestižní cenou se pojí finanční odměna i unikátní skleněná plastika od akademického malíře Vladimira Kleina. Vítězové si obojí převezmou 2. června v Senátu v předvečer Světového dne životního prostředí.

Mezi loňskými laureáty a laureátkami jsou mladé ekologické Youtuberky Eliška a Anna Víravovy, dlouholetá starostka brněnského Nového Lískovce Jana Drápalová a Vavrouškův současník a předseda Společnosti pro trvale udržitelný život Jiří Dlouhý. In memoriam dostala cenu klimatická aktivistka Kristina Klosová, cenu za ni přebral otec a ekologický novinář Čestmír Klos.

Mezi další držitele prestižního ocenění patří celkem přes čtyřicet osobností z Česka i zahraniční, mezi nimi také filozof Erazim Kohák, několik ex-ministrů životního prostředí, řada vědců, podnikatelů, ale i zemědělců, politiků nebo pedagogů. O vítězích rozhoduje 14členná odborná porota. 

Hledejme společně osobnosti na www.cenajosefavavrouska.cz/Nominujte!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.