Grantová agentura MU (GAMU) 2020

12. 11. 2020

Cílem GAMU je podpořit vědce a vědecké týmy na Masarykově univerzitě a zvýšit tak prestiž její vědecké práce a zvýšit úspěšnost univerzity v získávání prestižních zahraničních grantů.

Aktuálně otevřené soutěže GAMU se řídí aktualizovanou směrnicí GAMU číslo 8/2017 účinnou od 9. 9. 2020.

Mezioborové výzkumné projekty (INTERDISCIPLINARY)

Cílem je iniciovat mezioborovou spolupráci na nových tématech; vytvořit předběžné výsledky s cílem ověřit proveditelnost ambiciózních mezioborových projektů; připravit „groundwork" pro žádosti o externí granty (ERC Synergy atp.).

Projektové návrhy bude možné vkládat do ISEP od 1. října 2020. Související dokumenty k dispozici zde.

• Předpokládaný počet podpořených projektů: 3 projekty
  • Roční rozpočet na projekt: 2 mil. Kč/ celý rok (celkem 5,5 mil. Kč na období 1.4.2021-31.12.2023)
  • Délka projektu: 33 měsíců

Deadline pro podání návrhů schválených na HS

30. listopadu 2020

1. prosinec 2020 – 28. únor 2021

Začátek řešení projektů

1. dubna 2021

Konec řešení projektů

31. prosince 2023

Všechny požadované dokumenty se vkládají do systému ISEP ve formátu jednoho pdf souboru.

Všechny náležitosti projektového návrhu vyplňujte do formuláře Návrh projektu a rozpočet vyplňte podrobně v záložce 'Rozpočet'. Kompletní dokument Návrh projektu ve formátu PDF posléze nahrajte do složky 'Dokumenty' vedle elektronicky schválené průvodky. Osobní doručení dokumentů na RMU tedy není potřeba.

Projekt musí být v ISEP uzavřen v čase uzávěrky výzvy.

MUNI Award in Science and Humanities (MASH)

Hlavním cílem MUNI Award in Science and Humanities (dále jen MASH) je přivést na Masarykovu univerzitu vynikající a úspěšné externí vědce a nabídnout jim takové podmínky, aby měli motivaci zůstat, pracovat pro Masarykovu univerzitu a dlouhodobě vytvářet mimořádně kvalitní vědecké výsledky.

Držiteli MUNI Award nabízíme:

• Pracovní smlouvu na 3 roky, v případě úspěšného hodnocení po 3 letech může být smlouva prodloužena na 5 let a poté na dobu neurčitou
  • 5 mil. Kč/rok po dobu 5 let (celkem 25 mil. Kč)
  • Kancelářské a laboratorní zázemí pro výzkumný tým
  • Welcome service a administrativní podporu