Trasa 4 (Staré Město p. Sněžníkem - Králický Sněžník - chata Paprsek)

Z nádraží ve Starém Městě pod Sněžníkem jdeme asi 300 m po silnice modrou turistickou značkou. Potom odbočíme ze silnice a přes louky dojdeme až na začátek obce Stříbrnice. Obcí projdeme po silnici a na jejím konci se vydáme lesní cestou do prudkého svahu na chatu Návrší. Po asfaltové a pak štěrkové cestě dojdeme na křížení značek Pod Adéliným pramenem. Po červené pozvolna vystoupáme do sedla pod Králickým Sněžníkem a potom již do prudšího svahu k prameni Moravy.

 
Pohled na údolí Starého Města od chaty Návrší nad Stříbrnicí. Pramen řeky Moravy pod vrcholem Králického Sněžníku.

Od pramene Moravy je na vrchol už jen 10 minut. Při příznivém počasí je tu krásný výhled na Jeseníky, Rychlebské hory i Orlické hory. Na cestě zpět zkuste polskou zelenou značku, které jde po státní hranici. Je to mnohem příjemnější chůze, zvláště z kopce dolů. Těsně před sedlem pod Králickým Sněžníkem přejděte cca 20 m zpět na naší červenou turistickou značku a vrťte se až na rozcestí Pod Adéliným pramenem. Odtud pozvolna klesá lesní cesta velmi příjemně až  ke kapličce nad Stříbrnicí, kde se odpojuje modrá značka. Po červené sejdete asi 200 m lesem a dostanete se na zatravněnou štěrkovou lesní cest, která po vrstevnici obíhá několik kilometrů údolí ke Kladskému sedlu, až protne silnici.

 
Rozcestník nad Adéliným pramenem. Horská chata Paprsek.

Po krátkém stoupání lesem dojdete až těsně ke Kunčické hoře, odkud je krásný výhled na údolí a Králický Sněžník. Odtud nás vede červená značka po příjemné lesní pěšině až k Medvědí boudě. Cesta je pěkná,ale v červnu 2006 zde byla spousta popadaných stromů, takže postup se zdržoval obcházením a přelézáním. Od Medvědí boudy už jen mírně vystoupáte po štěrkové cestě a závěrečný kilometr je po rovině a lesem a vyjdete těsně u chaty Paprsek. Trasa má délku asi 31 km a značné převýšení, reálně zhodnoťte své síly a případně zvolte kratší variantu.

O stránku zpět