Pracujeme na udržení HR AWARD

4. 7. 2019

V rámci implementace nové personální strategie fakulty, HRS4R (Human Resources Strategy for Researchers, HR Award), za sebou máme první polovinu roku 2019 a shrnujeme pro vás hlavní realizované kroky.

V pilotní fázi projektu HR Award byly ve spolupráci s pracovní skupinou na úrovni rozšířeného kolegia děkana a také ve spolupráci se skupinou vědeckých a výzkumných pracovníků fakulty (Researcher Focus Group – Opinion Makers) vytvořeny úvodní verze směrnic PřF MU, které vstoupí v platnost 1.1.2020: Systém pracovních pozic PřF a Kariérní řád PřF pro akademické pracovníky a pracovníky ve výzkumu, a dále Směrnice PřF MU o výběrovém řízení. Tyto dokumenty budou během července 2019 zveřejněny na dokumentovém serveru Fakulty. Do konce letošního roku budou tato pravidla dopracována i pro další zaměstnance.

Dovolte nám zde využít příležitosti a upřímně poděkovat vám všem, kteří jste se účastnili našich pracovních setkání – za váš cenný čas, podněty a spolupráci.

V oblasti rozvojových aktivit byla realizována školení MS Excel pro podpůrný personál a vytvořena Příručka pro PhD studenty. Nabízíme také možnost zapůjčení literatury v oblasti osobního rozvoje, a to jak v českém tak anglickém jazyce. Postupně budeme nabídku rozvojových aktivit rozšiřovat, se zaměřením na začínající/mladé vědkyně a vědce.

Určitě jste si už také všimli, že od začátku roku postupně zavádíme dvoujazyčnou komunikaci fakulty tak, aby sdělení určená všem zaměstnancům byla kromě češtiny i v angličtině.

Do konce letošního roku ještě připravíme fakultní strategii hodnocení zaměstnanců a také workshop pro postdoktorské pracovníky. Dále do konce roku 2019 plánujeme přípravu Praktické příručky k procesu výběrového řízení, nový proces pro školení a dokumentaci BOZP a průběžně budeme přispívat k nové podobě webu fakulty.

Ačkoliv jsou naše první implementační měsíce spíše analytické a koncepční, věříme, že změny, které přinášíme, budou prospěšné pro nastavení užitečných personálních procesů a příjemného pracovního prostředí. Klíčové jsou vaše podněty, které i v budoucnu velmi vítáme.

Těšíme se na další spolupráci a přejeme krásné letní dny.

Váš HR Award tým PřF MU

P.S.
Pokud by Vás zajímalo, jak si se získáním certifikace HR Excellence in Research stojí další instituce v ČR, podívejte se na seznam Euraxess, nebo na web Horizon 2020.