Jsme instituce mezinárodního významu

Současnost

V současnosti se Přírodovědecká fakulta MU prezentuje mnoha vědeckými úspěchy mezinárodního významu. Prioritní témata specifického výzkumu jsou zaměřena na harmonický vývoj přírodních věd. Podstatná část výzkumné činnosti fakulty je věnována i nespecifickému výzkumu, který úzce souvisí s výukou v doktorských studijních programech.

Fakulta se v roce 2017 přihlásila k principům Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků, s cílem získat certifikát HR Award (Logo HR Excellence in Research), který uděluje Evropská komise výzkumným institucím, jež implementují personální strategii HRS4R (The Human Resources Strategy for Researchers). Tímto krokem se fakulta zavázala usilovat o přátelské pracovní podmínky, profesní rozvoj a transparentní postupy při přijímání výzkumných pracovníků.

„Obrovskou devízou Přírodovědecké fakulty je univerzitní kampus. V krásných a moderních prostorách jsme našli všechno, co jsme potřebovali – ať už jde o rozlehlou knihovnu, sportovní a kulturní vyžití nebo akademickou menzu.“

Tomáš Havelka, absolvent oboru Matematická analýza