Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku

Den fascinace rostlinami 2024

21.5.2024, 9:00 - 15:30

Univerzitní kampus Bohunice - Masarykova univerzita

Srdečně Vás zveme na už tradiční celoevropskou akci Den fascinace rostlinami. Rostliny jsou nejen pro lidskou společnost životně důležité, a přitom jim nevěnujeme pozornost, kterou si zaslouží. Cílem této akce je tedy připomenout, že rostliny jsou nejen potřebné a užitečné. Snaží se také ukázat v čem mohou být rostliny zajímavé a krásné a také proč může být vzrušující a fascinující je zkoumat. Přijďte a nechte se rostlinami okouzlit a fascinovat! Akce je vhodná jak pro studenty (středoškoláky i vysokoškoláky), tak pro širokou veřejnost. Vstup je zdarma.

Co u nás můžete zažít? Tady je několik vybraných příkladů:

Rostliny opravdu zblízka

Prohlédněte si pod mikroskopem různé části rostlin do opravdu velkých podrobností! Například řezové preparáty Vám ukážou utajenou krásu rostlin skrytou uvnitř!

Návrat ke kořenům (rostlin)

Kořeny rostlin často unikají naší pozornosti. Mají přitom fascinující schopnosti, klíčové pro přežití rostlin v měnícím se prostředí. Přijďte objevit jejich tvary, funkce i vztahy s dalšími živými organismy, například houbami.

Zajímavosti z množení rostlin aneb jde to i bez sexu!

Ano, rostliny se mohou rozmnožovat i jinak než z rostoucího embrya uloženého v semínku. Ukážeme vám jak se úžasná regenerační schopnost rostlin uplatňuje v přírodě a jak toho využívají zahradníci. Také se dozvíte, jak a proč množíme rostliny v laboratoři, a že řízky z rostlin nesmažíme, ale pěstujeme.

SWAP pokojovek

Máte doma příliš mnoho rostlin? Rádi byste získali nějakou novou rostlinu? Přijďte si rostliny s ostatními vyměnit nebo je prostě darujte do dobrých rukou jiných zájemců!

Přineste rostlinu zdravou rostlinu, která vám doma přebývá a můžete si výměnou odnést nějakou jinou nebo malý dárek. Pokud s pěstováním rostlin začínáte, poradíme několik tipů jak se o ni starat. Případně doporučíme i vhodnou rostlinu pro podmínky, kam ji chcete umístit.

Místo:

Univerzitní kampus Bohunice - Masarykova univerzita, Kamenice 753/5, Brno, budova D36, místnost 209

Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info