Poradenství pro veřejnost

Poradenství

Zaměstnanci zahrady ochotně poradí s problematikou zahradnictví a botaniky. Zájemci se mohou obracet osobně jak na zahradníky, tak i na odborné pracovníky nebo posílat e-maily na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Telefonické poradenství bychom rádi omezili na minimum. Dotazy nesmí zaměstnance příliš dlouho zdržovat od práce. 

Určování rostlin

Rádi určíme zdarma jméno vaší rostliny, živé i na fotografiích. Pokud si chcete rostliny určit sami, můžete použít vyhledávání na www.botanickafotogalerie.cz.

Příjem darovaných rostlin

Rostliny od dárců přijímáme jen výjimečně. Každou nabídku posuzujeme individuálně, podle nabízeného druhu. Nemůžeme z prostorových důvodů přijímat běžně pěstované druhy přerostlých rostlin, které se už pěstitelům nevejdou do bytu, odkopky, řízky a další části rostlin, pokojové rostliny ze stěhování nebo vyklízení bytů a z pozůstalostí. Nejsme záchranná stanice opuštěných rostlin. Opuštěné rostliny vyhazujeme na kompost. Nepřijímáme ani staré květináče.

Doporučujeme majitelům pěkných rostlin, aby je nabízeli do zoo, škol nebo jiných zařízení s většími prostory, halami a podobně.