Poradenství pro veřejnost

Poradenství

Zaměstnanci zahrady ochotně poradí s problematikou zahradnictví a botaniky. Zájemci se mohou obracet osobně jak na zahradníky, tak i na odborné pracovníky nebo posílat e-maily na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Telefonické poradenství bychom rádi omezili na minimum. Dotazy nesmí zaměstnance příliš dlouho zdržovat od práce. 

Určování rostlin

Rádi určíme zdarma jméno vaší rostliny, živé i na fotografiích. Pokud si chcete rostliny určit sami, můžete použít vyhledávání na www.botanickafotogalerie.cz.

Příjem darovaných rostlin

Rostliny od dárců přijímáme jen výjimečně. Každou nabídku posuzujeme individuálně, podle nabízeného druhu. Nemůžeme z prostorových důvodů přijímat běžně pěstované druhy přerostlých rostlin, které se už pěstitelům nevejdou do bytu, odkopky, řízky a další části rostlin, pokojové rostliny ze stěhování nebo vyklízení bytů a z pozůstalostí. Nejsme záchranná stanice opuštěných rostlin. Opuštěné rostliny vyhazujeme na kompost. Nepřijímáme ani staré květináče.

Doporučujeme majitelům pěkných rostlin, aby je nabízeli do zoo, škol nebo jiných zařízení s většími prostory, halami a podobně.