Ministr školství, mládeže a tělovýchovy udělil cenu Dominiku Hrebíkovi

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš a náměstkyně sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Radka Wildová ocenili vynikající vědce, pedagogy a studenty. Ceny MŠMT slavnostně předali 18 laureátům v pěti kategoriích. Cenu MŠMT pro vynikající studenty a absolventy studia ve studijním programu a za mimořádné činy studentů převzal i náš absolvent Dominik Hrebík. Blahopřejeme!

14. 12. 2022 Barbora Kameníková Kevin Francis Roche

Foto MŠMT

"Jsem velmi rád, že můžeme touto cestou ocenit vynikající studenty a vzdělávací i výzkumnou činnost akademických pracovníků a vyzdvihnout výjimečné, motivované a talentované osobnosti z našeho vysokoškolského i vědecko-výzkumného prostředí. Tato země a její budoucnost závisí především na kreativitě a motivaci, na schopnosti vytvářet přidanou hodnotu a na ochotě přinášet svému poslání oběti. Bez jedinců vašich kvalit by naše společnost v globální konkurenci obstála pouze stěží," řekl v úvodu slavnostního ceremoniálu ministr Balaš.

Dominik Hrebík je strukturní biolog, absolvent magisterského i doktorského studijního programu Biochemie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Během doktorátu působil v laboratoři Pavla Plevky, kde získal zkušenosti v oblasti kryo-elektronové mikroskopie a virologie. V současné době pracuje jako postdoktorand v laboratoři Johna Briggse na Max Planck Institute of Biochemistry v německém Mnichově.

MŠMT uděluje Cenu ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy studia ve studijním programu a za mimořádné činy studentů v její současné podobě od roku 2014. Ocenění může získat student nebo absolvent bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu za mimořádné výsledky ve studiu nebo ve vědecké, výzkumné, vývojové, umělecké nebo další tvůrčí činnosti související se studiem. Ocenění se uděluje i za mimořádný čin prokazující občanskou statečnost, odpovědnost nebo obětavost.

Foto: MŠMT