MU přechází na bílý semafor

Od pondělí 7. března mění univerzitní eskalační semafor barvu ze zelené na bílou. Pro provoz fakulty/univerzity budou platit jen ta omezení, která nastaví vláda ve svých opatřeních.

3. 3. 2022 Roman Čermák

Bílá barva na univerzitním eskalačním semaforu znamená, že provoz na fakultě/univerzitě není nijak omezen.

Podle aktuálních opatření vlády platí, že ochranné prostředky dýchacích cest jsou povinné ve společných prostorách a při přechodu mezi výukou. Respirátory a roušky nejsou třeba při výuce, kde se sedí, při zkouškách, u kterých jsou mezi studentem a zkoušejícím zajištěny rozestupy alespoň 1,5 metru nebo při výuce, jejíž charakter to neumožňuje (tělesná výchova, zpěv, atd.).

Zaměstnancům i studentům zůstává povinnost hlásit pozitivní test na koronavirus v aplikacích INET a IS.

Pro aktuální informace v souvislosti s omezeními a provozem sledujte fakultní web.