Podnikejte s českými GRANÁTY

Přírodovědecká a Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity vyhlašují 7. ročník multioborové soutěže Bohatství Země.

Soutěž je určena studentům středních škol, kteří se chtějí naučit a vyzkoušet si, jak zacházet se surovinami naší Země od počátku jejich těžby až po obchodování s nimi. Úkolem soutěžních týmů bude navrhnout nejvhodnější způsob těžby nerostných surovin
z pohledu technologie a ekonomické výhodnosti se zohledněním sociálních a environmentálních aspektů těžby.

2. 10. 2020 Kateřina Zachovalová

Harmonogram soutěže Bohatství Země 2020/21

• 8. října (termín prodloužen) – zasílání přihlášek
  • 9. října – úvodní workshop proběhne on-line formou
  • 19. - 20. října – dvoudenní workshop + exkurze (těžba a broušení granátů, Krkonoše)
  • 30. listopadu  odevzdání rešerší
  • 31. ledna  odevzdání výpočtů
  • prosinec až únor  řešení projektů, konzultace výsledků na MU
  • 28. února – odevzdání projektů
  • 29. - 30. března – finální workshop, obhajoba projektů (Kaprálův mlýn, Ochoz u Brna)

Jak se přihlásit?

Stačí sestavit tří až pětičlenný tým a vaše jména s názvem školy zaslat nejpozději do 8. října 2020 na e-mail zachovalova@sci.muni.cz.

Více informací na www.ugv.cz/bohatstvi-zeme/.