Přírodovědci vyrazili na ples. Užili si tanec, trubače i Kampustňáky

V brněnském Semilassu se první březnovou sobotu konal Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Obvyklé pracovní povinnosti tak přírodovědci zanechali v laboratořích či kancelářích a bílé pláště vyměnili za večerní róby a obleky. Téměř 330 návštěvníků si přišlo zatancovat, zazpívat a užít si večer v příjemné atmosféře, s kolegy či přáteli. Spolek přírodovědců, který ples tradičně organizoval, si pro všechny připravil bohatý program s půlnočním překvapením.

6. 3. 2024 Leoš Verner Kevin Francis Roche

Krátce před osmou hodinou přivítal přítomné zaměstnance, studující, absolventy i vzácné hosty děkan Přírodovědecké fakulty Tomáš Kašparovský. Následovalo předtančení, o které se postaraly studentky tanečního oboru ze ZUŠ F. Jílka. Jejich tanec s vějíři v divokém flamenkovém rytmu přítomné „přenesl“ do žhavého Španělka a příjemně všechny naladil.

Tanečníci a tanečnice zaplnili parket hned od prvních okamžiků, které patřily tradičně valčíku v podání kapely Relax Band. Taneční orchestr z Hronova, který je s fakultním plesem neodmyslitelně spojen již od roku 2006, pak hrál k tanci i poslechu v průběhu celého večera. Zatímco v hlavním sále se taneční bloky střídaly s připraveným programem, v prostorách přilehlé restaurace čas příjemně plynul s cimbálovou muzikou Ponava.

Návštěvníci se mohli nechat unášet ukázkou standardních tanců v podání profesionálních tanečníků z taneční školy Danza, za další půlhodinku se parket zaplnil tanečním a pěveckým uskupením First Smile se svojí Glee Show. O příjemné zpestření, při kterém si mohli všichni tanečníci vydechnout, se postarali mladí trubači s ukázkou z tradic mysliveckého troubení. Nechyběla tradiční taneční soutěž pro návštěvníky plesu nebo výherní slosování o ceny.

Večer příjemně pokračoval až k půlnočnímu vrcholu programu. Tím bylo tanečně-pěvecké vystoupení skupiny studentů-přírodovědců Kampustňáci se svými skladbami Fotosyntéza, Jak buňky fungují a Hornerovo schéma. Propojení přírodních věd nebo matematiky s hudbou a tancem bavilo jak diváky, tak samotné účinkující. Svého posledního bloku se poté ujal opět orchestr Relax Band a hodinku po půlnoci rozjel svůj part DJ Pavel Jedla, který bavil plesové návštěvníky až do posledních minut plesu.

Ples pořádal tradičně Spolek přírodovědců MU za významného přispění Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity a dalších partnerů. Všem organizátorům i partnerům patří velké poděkování.

Foto: Lea Králová