Respekt až na půdu * akademickou

Poradenské centrum zve studentky a studenty na interaktivní workshop organizace Konsent: Respekt až na půdu * akademickou, který nabízí základní vhled do tématu sexuálního obtěžování ve specifickém prostředí českých vysokých škol.

14. 4. 2023 Poradenské centrumRektorát Barbora Kameníková

Anotace:

Workshop Respekt až na půdu * akademickou je prakticky zaměřený interaktivní workshop, jehož cílem je podat studentstvu informace a zprostředkovat mu nástroje, které tvoří preventivní složku řešení sexuálního obtěžování, šikany a násilí na akademické půdě.
    Povíme si, co všechno se dá považovat za sexuální obtěžování a násilí – jak ze strany vysokoškolských zaměstnanců, tak ze strany spolužáků a spolužaček.
    Probereme, co dělat, pokud jsme svědky takového chování, na koho se obrátit, když jsme sami obětí a hlavně – jak se k sobě navzájem chovat s respektem.
    Vyzkoušíme si modelové situace, dozvíme se praktické informace z Česka i ze zahraničí, budeme sdílet svoje postoje a názory a všichni odejdeme o něco lépe připraveni nebýt součástí problému.

Cíle:

• Zcitlivění k tématu sexuálního obtěžování a souvisejícího patologického chování na vysokých školách.
  • Zprostředkování informací o preventivních mechanismech a nástrojích řešení těchto problémů.
  • Nalezení konsenzu v přístupu k řešení témat týkajících se prevence a řešení patologických jevů.

Pro koho je určen:

Praktický interaktivní workshop Respekt až na půdu * akademickou je určen pro studentky a studenty univerzity, kteří si přejí získat základní vhled do tématu sexuálního obtěžování ve specifickém prostředí českých vysokých škol.

Termíny workshopu v češtině

Termíny workshopu v angličtině

Přihlašování na workshop probíhá prostřednictvím Obchodního centra a je závazné. Kapacita workshopu je omezená.

Pořadatel: Poradenské centrum (Rektorát)

Další informace, fotografie nebo videa k události