Sedět doma? Student bude raději učit

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE! Stejně jako například náš student David Chlup, který bude doučovat syna zdravotní sestry v matematice a češtině a také stráví jeden den v týdnu v domově důchodců. Více v článku Deníku (22. 10. 2020).

23. 10. 2020

Bez popisku

Místo aby seděl doma, rozhodl se čtyřiadvacetiletý David Chlup pomoct. Student matematiky se stal jedním z dobrovolníků brněnské Masarykovy univerzity, kteří vypomáhají při pandemii koronaviru. Od příštího týdne bude doučovat syna zdravotní sestry v matematice a češtině. „Je to látka čtvrté třídy, tak snad nebudu mít problém naučit i cokoli navíc,“ směje se Brňan. Kromě toho stráví jeden den v týdnu v domově důchodců, který koronavirus zasáhl. „Je tam málo sester a pečovatelů, takže pomoc směřuje například k roznášení jídla, stlaní postelí a podobně,“ popisuje Chlup. 

Zapojit se do boje proti viru chtěl už minulý semestr. Při první vlně se zaregistroval do dobrovolnického systému. „Spojili mě s ženou, které bych hlídal dceru nebo ji případně doučoval. Ale nakonec odřekla a tím to skončilo,“ říká student. Nyní na podzim mu práci ulehčila mobilní aplikace Muni pomáhá, díky které si sám vybral, jak se zapojí. „Jednoduše jsem se přihlásil, vyplnil seznam otázek a sám si vybral, v čem chci dobrovolničit. Aplikace mi na základě vzdálenosti nabídla právě doučování,“ vysvětluje Chlup.

K pomoci ho nemotivovala jen vysoká škola, ale i rodina. Mladíkova matka je lékařka. „Aspoň rámcově si dokážu situaci představit. Ještě není na limitu, ale rozhodně se tam blíží,“ dodává. Ve volném čase obvykle tancuje ve folklorním souboru, kvůli opatřením se ale s přáteli vídat nemůže. „Všichni se snažíme být zavření doma a už mi celkem chybí sociální kontakt. Doufám, že dobrovolničením ho aspoň částečně nahradím. Přinejmenším na chvilku vyjdu z domu,“ těší se nadšenec, který je v posledním ročníku magisterského studia.
Podle svých slov se na státnice bude připravovat až příští půlrok. „Zkoušky bych měl mít na konci června. Teď píšu diplomku. Zatím se to stíhat dá, zdá se mi, že mám ještě celkem dost volného času a lepší ho využít takhle, než koukat na seriály,“ usmívá se.

Zdroj: Deník (22. 10. 2020)

Bez popisku


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.