Soutěž: Grant Thermo Fisher Scientific pro mladé vědce

I letos vyhlásila společnost Thermo Fisher Scientific soutěž pro mladé vědce o dvouletý grant ve výši 200.000,- korun. Do 31. května 2020 mohou zasílat přihlášky všichni vědci do 30 let, kteří používají elektronovou /iontovou mikroskopii, nebo přímo využívají výsledků získaných elektronovým mikroskopem, XPS, μCT a nanoCT. Díky finanční podpoře se mohou stipendisté naplno věnovat svému výzkumu, účastnit se různých vědeckých konferencí či vyjet na zahraniční stáže.

27. 1. 2020

Brněnská společnost Thermo Fisher Scientific, která se zabývá vývojem a výrobou špičkových vědeckých přístrojů (především elektronových mikroskopů a spektrometrů), společně s Československou mikroskopickou společností vypsala nový ročník soutěže o grant ve výši 200 000 korun. Hlásit se mohou vědečtí pracovníci a PhD. studenti do 30 let, kteří ve své práci využívají elektronovou mikroskopii nebo jiné pokročilé analytické přístroje.

Soutěž pro mladé vědce vyhlašuje Thermo Fisher Scientific již 13. rokem. „Mladé vědce podporujeme dlouhodobě. Za dobu fungování grantu jsme podpořili práci mladých výzkumníků z nejrůznějších oblastí. Elektronový mikroskop totiž nachází své uplatnění například v materiálovém výzkumu, biologii nebo při vývoji polovodičů a jiné elektroniky,“ říká Hynek Peřina, ředitel společnosti Thermo Fisher Scientific. „Je čistě na vítězi grantu, jak se svěřenými prostředky naloží. Předchozí stipendisté jimi financovali své výzkumné projekty, jiní je využili k účasti na nejrůznějších konferencích nebo ke svému dalšímu vzdělávání“, uzavírá Hynek Peřina.

Loňským vítězem se stal Michal Horák z centra CEITEC VUT v Brně. Ten s kolegy nedávno dokončil projekt Grantové agentury ČR, v rámci něhož zkoumali a mapovali plazmonové rezonance v plazmonických nanoanténách s využitím Babinetova principu. Limity tohoto principu pro plazmoniku přitom prozkoumali jako vůbec první na světě. Díky prostředkům ze stipendia Thermo Fisher Scientific a ČSMS může nyní Michal Horák pokračovat v dalším výzkumu.

Přihlašování do soutěže o grant probíhá na webu ČSMS

Příběhy vítězů (článek věnující se úspěšným účastníkům ThermoFisher Scientific/CSMS grantu).

Více článků

Přehled všech článků