Vánoční strom na Kotlářské se letos rozsvítil za doprovodu smyčcového tria

Příjemnou atmosféru adventního setkání s rozsvěcením Vánočního stromečku si v parčíku areálu Přírodovědecké fakulty na Kotlářské užili v pondělí 4. prosince zaměstnanci i se svými dětmi.

6. 12. 2023 Adéla Dilhofová

Setkání, které se po letech opět uskutečnilo na sněhu, zahájil děkan Přírodovědecké fakulty Tomáš Kašparovský. Pozdravil všechny přítomné, ocenil, že navzdory mrazivému počasí přišli pobýt s kolegy a přáteli, popřál všem krásný Advent a než slavnostně rozsvítil vánoční stromeček, vyjádřil upřímný obdiv smyčcovému triu, které se ujalo hudebního doprovodu.

Smyčcové trio složené z našich odvážných kolegů si pro všechny připravilo několik skladeb. Většina účastníků akce si pak s muzikanty s chutí a radostí zazpívala pásmo známých i méně známých koled a vánočních písní. Pro děti, které neodradil mrazivý podvečer a přišly s rodiči na Kotlářskou, si připravil Spolek přírodovědců malé zábavné hry a Mikulášskou stezku šikovnosti. K dobré náladě a zahřátí napomohly také tradiční vánoční nápoje a ochutnávka vánočního cukroví.