Vědkyně z naší fakulty získala stipendium na University of Zurich

Nadace Experientia udělila stipendium ve výši 1 260 000 Kč
dr. Lence Štackové, díky kterému stráví rok na University of Zurich ve skupině prof. Juríčka. Rozšíří tak řadu celkem již 15 excelentních mladých vědců a vědkyň do 35 let z oboru organické, bioorganické a medicinální chemie, kteří díky nadační podpoře dostali šanci vycestovat na roční stáž na špičkové zahraniční vědecké pracoviště.

24. 6. 2020

Budu se věnovat vývoji nových materiálů, které by díky vodivostním a magnetickým vlastnostem mohly nalézt uplatnění například v elektronice budoucnosti, popisuje svůj projekt oceněná vědkyně.

Dr. Štacková působí na naší fakultě v laboratoři organické fotochemie, která se zaměřuje na vývoj a fotofyzikální studium nových fotochemicky aktivních sloučenin a fluoroforů, s důrazem na využití fotochemie při řešení některých interdisciplinárních problémů v chemii, biologii, fyzice a environmentálních vědách.

„Máme velikou radost z vítězných projektů a už nyní se těšíme na výsledky našich nových mladých vědců a vědkyň," říkají zakladatelé Nadace Experientia manželé Dvořákovi. Ti již osmým rokem věnují vlastní finanční prostředky z licenčních poplatků za antivirové látky vyvinuté na Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky (ÚOCHB AV ČR) zpět do vědy, odkud pocházejí. Jimi založená Nadace Experientia dosud vyčlenila na podporu mladých vědců a vědkyň celkem 26 milionů korun.

Více informací najdete na www.experientia.cz.

K úspěchu srdečně gratulujeme!