Víte, co jsou to rouškolapy?

Oddělení informačních a komunikačních technologií (OIKT) a Ústav antropologie naší fakulty se společně s Ústavem výpočetní techniky MU, Filosofickou fakultou MU a dalšími organizacemi zapojily do 3D tisku tzv. rouškolapů. Jedná se o držáky roušek, jenž brání odřeninám a otokům za ušima zdravotníků, kteří jsou nuceni nosit po delší dobu ochranné pomůcky úst a nosu.

11. 3. 2021 Jiří Ledvinka

Pod hlavičkou dobrovolnické organizace MUNI pomáhá bylo celkem vyrobeno na 3 300 těchto držáků. „U nás na fakultě se jednalo o zhruba 700 kusů rouškolapů, na které jsme spotřebovali 690 m materiálu. Samotný tisk trval přes 294 hodin,“ uvedl Jiří Ledvinka z OIKT s tím, že natištěné modely byly předány zdravotníkům Jihomoravského kraje.

Děkujeme, že pomáháte v boji proti zákeřné pandemii covid-19 a pomáháte šířit dobré jméno naší univerzity!