Zahradní slavnost na Kotlářské si užili studenti i zaměstnanci

V pondělí 12. 9. 2022 se uskutečnila akce s názvem “Zahradní slavnost na Kotlářské ”, kterou Přírodovědecká fakulta MU (PřF MU) oficiálně zahájila nový akademický rok. Více než 350 návštěvníků z řad studentů, zaměstnanců a dalších hostů dorazilo do parčíku před děkanátem PřF MU v areálu na Kotlářské a využila tento slunný zářijový den ke společnému setkání.

14. 9. 2022 Leoš Verner Barbora Kameníková

Cimbálová kapela Pajtáš. Foto: Irina Matusevich.

Zahradní slavnost se uskutečnila po dvouleté pauze způsobené covidovými opatřeními, přesto dal tento koronavirus o sobě vědět i tentokrát. O zahájení se postaral děkan PřF MU Tomáš Kašparovský, který však právě kvůli Covidu-19 pozdravil přítomné návštěvníky a hosty pouze on-line. Poté předal slovo rektorovi Masarykovy univerzity Martinu Barešovi, který se spolu s Jaromírem Leichmannem, proděkanem PřF MU pro výzkum, rozvoj a kvalitu, ujal slavnostního křtu knihy Dějiny psané přírodovědci. Na této jedinečné tisícistránkové knize, mapující vývoj vědních oborů na fakultě od jejího založení až do současnosti, spolupracovalo úctyhodných 83 autorek a autorů ze všech ústavů naší fakulty.

Rektor Bareš hned po křtu spolu s proděkankou pro vnější vztahy, komunikaci a marketing PřF MU Hanou Svatoňovou slavnostně zasadili mandloň letošnímu 100. výročí založení Botanické zahrady PřF MU. A pak již nic nebránilo neformální části programu. Hlavní část se odehrávala venku před děkanátem, kde k příjemné atmosféře přispěla cimbálová muzika Pajtáš, občerstvení z grilu, čepované nápoje či malá ochutnávka vín. V budově děkanátu mohli návštěvníci shlédnout výstavu posterů o historii areálu na Kotlářské, hojně pak využili také příležitost k návštěvě Botanické zahrady a aktuální výstavy sukulentů.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se na organizaci slavnosti podíleli, i účastníkům, kteří nám pomohli vytvořit tak úžasnou atmosféru. Jsme moc rádi, že se vám u nás na Kotlářské líbilo a za rok se těšíme opět na viděnou!

Fotogalerie z akce:

Foto: Irina Matusevich