Příběhy odhodlání: Cesty studentů vzdělávacího programu Gendalos

  • 3. – 30. března 2023
    9:00 – 15:00
  • Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská, Brno
Bez popisku

O čem sní současní romští studenti, čím by se chtěli stát a jaké překážky musí, oproti svým vrstevníkům, zdolávat? Odpovědi na otázky naleznete v panelové výstavě inspirativních příběhů studentů programu Gendalos vystavených ve sklenících botanické zahrady.

Výstavu pořádáme ve spolupráci se Vzdělávacím programem Gendalos, který podporuje mladou romskou generaci ve studiu i následném profesním uplatnění. Program je součástí organizace IQ Roma servis.

Michal Kubík, pracovník vzdělávacího programu říká: „Naše práce je založená na spolupráci s motivovanými romskými studenty, jejich rodiči i učiteli. Společně hledáme cestu, jak mladým lidem pomoci co nejlépe překonat úskalí studia a rozvíjet talent a potenciál. Výstavou chceme širší veřejnosti přiblížit konkrétní studenty a studentky i upozornit na problém, že v ČR řada dětí stále nemá zaručený přístup ke kvalitnímu vzdělávání."

VERNISÁŽ výstavy proběhne 2. března v 16.00 hodin.

Samotná výstava je k vidění ve sklenících botanické zahrady od 3. do 30. března denně od 9.00 do 15.00 hodin.

Při vstupu do skleníků se platí obvyklé vstupné. Dospělí 100,- Kč, studenti, důchodci a ZTP 50,- Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Platit je možné hotovostí i platební kartou.

Bez popisku

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.