Děkan Kašparovský slavnostně otevřel novou branku na Kotlářské

Od pondělí 21. srpna 2023 můžete ke vstupu do areálu naší fakulty na Kotlářské využít nový vstup z ulice Veveří, který najdete u budovy knihovny. Branka usnadní přístup do areálu všem, kteří vystoupí na nedaleké tramvajové zastávce Konečného náměstí.

22. 8. 2023 Barbora Kameníková

Bez popisku

Děkan Tomáš Kašparovský a tajemník Roman Čermák uvedli do provozu nový vstup pro studenty a zaměstnance do areálu Přírodovědecké fakulty MU na Kotlářské, a to z ulice Veveří. Branka se nachází u budovy knihovny a usnadní přístup do areálu všem, kteří vystoupí na nedaleké tramvajové zastávce Konečného náměstí.

„Naši studující i zaměstnanci již dlouho upozorňovali na to, že jim chybí spojení areálu s ulicemi Veveří a Kounicova, protože cesta do školy z centra Brna nebo okolních zastávek MHD vyžadovala zbytečné obcházení fakultních budov. Jsem proto velmi rád, že i když to nebylo jednoduché, podařilo se nám zajistit finance i najít vyhovující řešení, díky kterému je nyní areál lépe napojen mimo jiné také na další fakulty a rektorát univerzity,“ uvedl děkan fakulty Tomáš Kašparovský.

Zřízení nové branky je součástí realizace nového oplocení kolem areálu a snahou o usnadnění přístupu na fakultu pro všechny studující i zaměstnance. Kromě samotné branky bylo nezbytné vybudovat nové schodiště a chodníček vedoucí ke knihovně, jejichž okolí zaměstnanci naší Botanické zahrady osázeli zelení.

„Hledali jsme optimální řešení, abychom zlepšili přístupnost areálu, ale také zajistili jeho dostatečnou ostrahu. I proto je vstup otevřen pouze v pracovní dny v době od 6:00 do 20:15 hodin a je potřeba použít zaměstnaneckou kartu nebo kartu ISIC. Mimo tuto dobu, o víkendech a svátcích je branka elektronicky uzavřena,“ sdělil tajemník fakulty Roman Čermák s tím, že ve stejném režimu funguje i druhá branka vedoucí na ulici Kounicova, která byla zprovozněna již v prosinci 2020.

Osoby s omezenou pohyblivostí mohou ke vstupu na fakultu i nadále používat hlavní vstup do areálu z ulice Kotlářská, který je bezbariérový.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.