Desítka mezioborových přednášek pod záštitou Life Science Seminar Series

Jarní semestr se pomalu chýlí ke svému konci, je tedy správný čas, abychom se ohlédli zpět a shrnuli, jaký byl jarní semestr v rámci Life Science Seminar Series.

22. 5. 2023 Linda Nosková

Přední světoví vědci přednesli celkem 10 přednášek zaměřených na různá vědní odvětví. Čtyři přednášky se konaly pod hlavičkou Mendel Lectures v Mendelově muzeu a šest se jich uskutečnilo v Univerzitním kampusu Bohunice pod záštitou cyklu Life Science Seminar Series. Vědci z MUNI hostili pestrou škálu výzkumníků z oblasti biologie, medicíny, neurověd a botaniky, ale i buněčné biologie, genetiky nebo biochemie.

Nejvyšší návštěvností se v jarním semestru mohla pyšnit přednáška belgické bioložky a odbornice na zoonózy doktorky Anne Laudisoit, jejíž příspěvek přilákal více jak 300 posluchačů. Její přednáška “Neglected Diseases in a Global World and the Unexpected Impact of Going Local”, která posluchačům přiblížila problémy spojené s terénním mapováním nemocí v globálním světě, byla pro mnohé posluchače velmi inspirativní. Dozvěděli se, jak takový terénní výzkum v praxi probíhá a jak obtížné je najít finanční podporu pro výzkum nemocí v tak opomíjených místech, jako je Demokratická republika Kongo. Dr Laudisoit mimo jiné také vysvětlila některé skryté souvislosti mezi chováním zvířat a možným dopadem na jejich zdraví a zdraví místních obyvatel. Pokud vás toto téma zajímá, vřele doporučujeme zhlédnout film MBUDHA, který doktorka Anne Laudisoitová natočila se svým týmem na podporu výzkumu šimpanzů v severovýchodním cípu Demokratické republiky Kongo.

Jarním semestrem ale nekončíme – již nyní připravujeme program na podzimní semestr 2023. Jako malou ochutnávku se s Vámi můžeme podělit o některá jména renomovaných vědců, kteří již naše pozvání přijali:

Těšíme se na setkání s vámi na Life Science semináři v podzimním semestru – nezapomeňte se zaregistrovat a sledujte program Life Science Seminar Series na webu a Facebooku.

Udržení vysoké kvality Life Science Semináře je závislé na Vašich nominacích a Vaší ochotě hostit své kolegy ze zahraničí. Prosím zvažte nominaci špičkových vědeckých pracovníků z vašeho nebo jiného oboru, které jste připraveni hostit. Více informací o tom, jak nominovat, najdete zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.