Jiří Damborský oceněn medailí Učené společnosti České republiky za zásluhy o rozvoj vědy pro rok 2023

Učená společnost České republiky na svém XXIX. valném shromáždění 15. května 2023 udělila medaile za zásluhy o rozvoj vědy a ceny významným vědcům, pedagogům a talentovaným vysokoškolským a středoškolským studentům. Ocenila také Jiřího Damborského, vedoucího Loschmidtových laboratoří Přírodovědecké fakulty MU.

16. 5. 2023 Barbora Kameníková Učená společnost České republiky

Jiří Damborský

Profesor Jiří Damborský je unikátní osobností na poli biochemie, a to jak v českém, tak i v celosvětovém měřítku. Své vědecké aktivity zaměřuje na studium v oblasti proteinového inženýrství a vývoj softwarových nástrojů pro identifikaci a inženýrství prakticky využitelných proteinů. V osobnosti profesora Jiřího Damborského se mísí dvě klíčové vlastnosti těch nejlepších vědeckých pracovníků – jak skvělé výzkumné kvality, tak i mimořádné schopnosti v jejich uvádění do praxe. Profesor Jiří Damborský je spoluautorem několika celosvětově používaných programů pro proteinové inženýrství a mimo jiné vybudoval a vede uznávané pracoviště Loschmidtových laboratoří.

Foto: Helena Brunnerová

Více o medailích a cenách Učené společnosti České republiky 2023